Презентація книги «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)»
У час підступної агресії Росії проти нашої суверенної держави багато інформації надходить до нас з джерел масової інформації. Однак чи є картина, створена ними, достатньо повноцінна? Адже відомо, що психологія сприйняття віддалених від нас подій складається за принципом: одне загублене життя – трагедія, сотні загублених – статистика.
Реальні моменти тяжкого життя воїна України пережив на собі сьогоднішній гість Уманського НУС Петро Солтис. За ініціативи студентського активу та Центру культури та виховання студентів УНУС пройшла зустріч-презентація твору, який написаний на основі щоденника автора видання.
Цінність книги полягає не лише у правдивості викладеного матеріалу, а й у тому, що вона пропущена через серце. Біль, страждання, боротьба хороброго воїна, який стояв перед студентами, ще не вщух, і досі проглядається в його очах. Тож окремі моменти короткої оповіді про будні, які довелося пережити солдату Збройних сил України, викликали сльози на очах присутніх в аудиторії студентів і викладачів.
Петро Солтис розповів, як нелегко воїнам повертатися до буденного життя, з які фізичні та психологічні вади переслідують їх удома, як тяжко звикати після пережитого до мирного соціуму, що часто буває байдужим до всього, що відбувається. Бруно Ясенський писав: «Не бійся ворогів – у гіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – у гіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство.» Автор закликав усіх присутніх до небайдужості, адже своєю кров’ю поплатилися за рідні землі наші солдати. Тож маємо цінувати сьогодення: не йти війною проти закону, а словами та вчинками, крок за кроком, робити все можливе для прийняття законів проти війни.
Петро Солтис відповів на безліч питань студентів, яких хвилювало: «Чи зустрічається він з побратимами?»; «Чи не тяжко жити в сьогоденні з спогадами про воєнні дні?»; «Як ставиться влада до його видання?»… Правдиві відповіді автора примушували закохуватись у цю славну людину, яка своє життя хотіла віддати за нас з вами, захищаючи Батьківщину від ворогів. Адже той хто не любить своєї країни, як казав колись Д. Байрон, нічого любити не може.
Прес-центр Уманського НУС