23.11.2016 6112

Презентація книги Віктора Сигиди «Заповідь батька»

Презентація книги Віктора Сигиди «Заповідь батька», яка відбулась 22 листопада у стінах Наукової бібліотеки, була довгоочікувана. Вона продовжує низку заходів присвячених 400-літтю першої згадки про м. Умань.

Автора видання Віктора Прокоповича Сигиду доля пов`язує з нашим університетом майже півстоліття.

Презентація книги Віктора Сигиди «Заповідь батька»

Книга побачила світ у травні 2016 року.

Епіграфом, хоча краще сказати девізом книги стали слова Віктора Прокоповича: «Об`єктивна, повна і детальна інформація – шлях до пізнання».

У передмові автор зазначив, що видання «Нашим внукам і правнукам присвячую».

Під обгорткою, на якій квітує грушевий сад, осяяний веселкою, історія великої родини.

Доповнює книгу ілюстративний матеріал із сімейного альбому.

Поштовхом для створення книги став рукопис батька Прокопа Семеновича Сигиди, написаний у с. Шишкіне Новоукраїнського району Кіровоградської області у 1986 – 1989 рр. Мабуть, символічною для родини стала цифра 80. Батько писав свої спогади у цьому віці і напередодні свого 80-річного ювілею Віктор Прокопович написав «Спогади і роздуми сина», які стали другою частиною книги.

Дитинство, війна, школа, Бобринецький сільськогосподарський технікум, студентські роки в Уманському сільськогосподарський інституті, трудовий шлях від агронома до директора Верхняцької дослідно-селекційної станції, захист дисертації на ступінь кандидата сільськогосподарських наук, педагогічна, наукова і видавнича діяльність в Уманському національному університеті садівництва. Про це розповідали автор Віктор Сигида і перші читачі книги Андрій Мартинюк, Тамара Гай, Іван Пахольчук, Валентин Доморослий, Людмила Рябовол, Юрій Мішкуров.

Презентація книги Віктора Сигиди «Заповідь батька»

Автор висловив подяку викладачу кафедри рослинництва, кандидату сільськогосподарських наук, відповідальному за випуск газети «Університетські всіті» Віталію Кравченку за технічне оформлення, корекцію тексту та художнє оформлення книги.

Підготувала і провела презентацію провідний бібліотекар Наукової бібліотеки, берегиня історії та сьогодення книжкових пам’яток університету Наталія Михайлова.

Презентація книги Віктора Сигиди «Заповідь батька»

Слід відмітити, що автор книги «Заповідь батька» отримав диплом у номінації «Краєзнавство» літературної премії ім. Юрія Яновського.

Презентація книги Віктора Сигиди «Заповідь батька»

Від імені вдячних слухачів, заступник директора Наукової бібліотеки Ірина Гончаренко подякувала автору та вручила квіти.

Прес-центр університету