Продовжується навчання сільських і селищних голів (22.11.2012)
У Міжрегіональному навчально-практичному центрі розвитку сільських територій, який функціонує при Інституті післядипломної освіти та дорадництва в Уманському національному університеті садівництва, продовжується навчання сільських і селищних голів.
22 листопада 2012 р. університет у черговий раз відвідали 69 осіб. У навчальному семінарі взяли участь по 27 представників органів місцевого самоврядування з Тальнівського і Шполянського районів та 15 сільських і селищних голів з Христинівського району Черкаської області.
Навчання проводили директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Сергій Приліпко, юрисконсульт університету Світлана Каленська та виконуюча обов’язки начальника управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації Валентина Мовчанюк.
У формі живого діалогу учасники семінару обмінювалися між собою досвідом роботи з сільськими громадами, активно обговорювали питання створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у сільській місцевості, одержали знання про можливості отримання грантів на соціально-економічний розвиток села від проектів міжнародної технічної допомоги. Окрема увага була зосереджена на правому врегулюванні земельних і майнових відносин з власниками паїв, між орендарями і орендодавцями, а також на механізмі надання бюджетних дотацій фізичним особам за утримання і збереження молодняку ВРХ та за продану на забій худобу.
Усього протягом вересня-листопада у навчальних семінарах, які організовані Інститутом післядипломної освіти та дорадницва, взяли участь 350 сільських і селищних голів, у тому числі 92 особи із 6 районів Кіровоградщини та 258 осіб із 10 районів Черкащини. Учасники проведених заходів переконані, що навчальні семінари є важливим елементом ефективного впровадження державної аграрної політики Уряду та соціальних ініціатив Президента України. Започатковане у минулому році навчання сільських і селищних голів буде проводитись і надалі з метою підвищення рівня освіченості посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Уманський національний університет садівництва постійно бере участь у виконанні заходів цільової обласної програми «Село Черкащини - 2020» та відповідає за інформаційно-консультаційне забезпечення агропромислового комплексу та розвитку сільських територій. Крім того, в області успішно працює Черкаська обласна сільськогосподарська дорадча служба, яка разом із експертами-дорадниками університету надає соціально спрямовані дорадчі послуги сільському населенню, організовує семінари і демонстраційні покази для товаровиробників, допомагає вирішити проблеми сільських громад на місцях.
Сергій Приліпко, директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва, к.е.н., доцент