Професійна підготовка викладачів Шевченківського коледжу Уманського НУС
Вимоги до викладача навчального закладу, його професійної компетентності, здатності вносити свій вклад у якісну підготовку спеціалістів постійно підвищуються. Важливу роль у вдосконаленні професіоналізму викладача відіграють семінари, наради-конференції, майстер-класи, під час яких відбувається обмін досвідом та надається вчасна і компетентна методична допомога.
З цією метою 08 лютого 2013 року на базі ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» відбулося засідання круглого столу з питань надання методичної допомоги викладачам ВСП Шевченківського коледжу Уманського національного університету садівництва.
На засіданні були присутні викладачі коледжу спеціальностей „Експлуатація та ремонт меліоративних, будівельних машин і обладнання”, „Землевпорядкування” та „Комерційна діяльність” на чолі з заступником директора з навчальної роботи – Гоч В.С., завідувачами відділень – Сокирком С.О. та Яворською Л.А.
Перед представниками коледжу виступили провідні співробітники науково-методичного центру з актуальними питаннями вищої аграрної освіти:
Дудник Т.П., заступник директора науково-методичного центру привітала учасників круглого столу та ознайомила присутніх з сучасним станом та перспективами подальшого розвитку сучасної вищої аграрної освіти; Борхаленко Ю.О. – методист НМЦ обговорив з викладачами коледжу перспективний план випуску навчальних програм та навчально-методичних посібників з спеціальності „Експлуатація та ремонт меліоративних, будівельних машин і обладнання” на 2013-2014 роки; Гач М.Г., методист НМЦ виступив з актуальними питаннями організації та навчально-методичного забезпечення курсового і дипломного проектувань; Ольховик Т.О., методист НМЦ довела до присутніх основні положення огляду-конкурсу „Кращі педагогічні інновації”; Трісунова Т.В., методист НМЦ, виступила з питанням створення навчальних відеофільмів; Кураченко Г.М., методист НМЦ запропонувала до обговорення питання особливостей створення навчальних відеофільмів; Ткачук О.М. – методист НМЦ, головний редактор газети „Фахівець” наголосила на необхідності підвищення професійної майстерності викладачів шляхом підвищення кваліфікації, стажування та друку в педагогічній пресі;
По завершенню засідання викладачі в робочій обстановці спілкувались з методистами Навчально-методичного центру, де вони отримали консультації з питань методичного забезпечення навчально–виховного процесу, ліцензування та акредитації, атестації та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, прийняли участь у рецензуванні навчально-методичного забезпечення, ознайомилися з виставкою педагогічного досвіду НМЦ.
На думку викладачів якість підготовки фахівців пов’язується з високими вимогами сучасності до майбутнього фахівця, а саме підготовки фахівця компетентного у своїй галузі і готового до багатоваріантного вирішення професійних завдань. При цьому кінцевий результат залежить від педагогічної майстерності викладачів, виховання потреби до самовдосконалення, самоосвіти студентів, створення належної матеріальної бази навчального закладу, наявності новітньої техніки та впровадження новітніх технологій на виробництві.
Безумовно, досвід колег, спілкування з працівниками підрозділів ДУ «НМЦ Агроосвіта» допоможуть поліпшенню роботи викладачів, тому слухачі визнали своєчасним і актуальним проведення круглого столу, по завершенню якого було обговорено тематику майбутніх майстер-класів на базі навчально-методичного центру та погоджено участь представників коледжу у цих засіданнях.