Професії творчих і креативних
Факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва відомий у навчальному закладі своїми творчими та креативними студентами, які відзначаються також високим естетичним смаком і схильністю до творчого мислення.
Обираючи для навчання даний факультет, студенти мають змогу стати фахівцями з таких популярних і затребуваних на ринку праці спеціальностей:
Спеціальність «Лісове господарство»
Роль лісів у підтриманні стабільності біосфери сьогодні є загальновизнаною. Тільки лісам, серед інших природних комплексів, характерна максимальна властивість відновлення довкілля, тож вони розглядаються як один із вирішальних чинників забезпечення життєдіяльності суспільства і як важлива ланка у системі сталого розвитку.
Питання нарощування лісистості держави включено до пріоритетних напрямків розвитку лісогосподарської галузі. Забезпечення розширеного відтворення лісів, тобто створення нових лісових насаджень в обсягах, що перевищують їх вирубування, є одним із основних завдань лісівників України. У зв’язку з цим, з кожним роком зростає попит на молодих професійно підготовлених спеціалістів з лісового господарства, які завжди будуть вкрай необхідні для забезпечення збереження та раціонального використання лісів.
Фахівці з лісового господарства можуть працювати в компаніях, підприємствах та інститутах галузі лісового господарства, у сфері охорони навколишнього середовища, в навчальних закладах, займати посади в проектних групах, лабораторіях і на підприємствах лісової галузі.
Випускники спеціальності «Лісове господарство» можуть займати наступні посади:
- директор лісогосподарського підприємства;
- головний лісничий;
- головний інженер;
- інженер лісових культур;
- інженер лісокористування;
- інженер охорони і захисту лісу;
- інженер мисливствознавець;
- інженер лісозаготівлі;
- інженер переробки лісопродукції;
- начальник нижнього складу;
- інженер охорони праці;
- лісничий;
- помічник лісничого;
- старший майстер лісу;
- старший майстер лісозаготівель;
- майстер лісу;
- начальник лісорозсадника;
- майстер лісорозсадника.
Спеціальність «Садово-паркове господарство» нині має досить високий попит в аграрній галузі, що пов’язано з її інтенсивним розвитком. Озеленення мегаполісів, міст і сіл в усіх регіонах України є актуальним на тлі погіршення екологічної ситуації в Україні зокрема й у світі в цілому.
Студенти спеціальності отримують комплексну підготовку з питань розробки проектів озеленення присадибних ділянок, міських територій, офісів та зимових садів, квітників, інтер’єрів громадських та житлових приміщень з їх реальним впровадженням, підбору асортименту дерево-чагарникових та квіткових рослин.
Діяльність фахівців садово-паркового господарства пов’язана з:
- організацією і веденням садово-паркового будівництва та господарства;
- розробкою дизайн-проектів, проектів планування та озеленення об'єктів зеленого будівництва;
- виконанням планування й озеленення територій різного призначення, зелених куточків;
- вирощуванням деревних і кущових порід, квіткових рослин відкритого та закритого ґрунтів;
- підготовкою та реалізацією продукції;
- проведенням комплексу оглядових робіт на об’єкті озеленення.
Випускники працюють як у державних установах, так і в приватних структурах ландшафтними дизайнерами, інженерами, агрономами зеленого будівництва в ботанічних садах, паркових комплексах, розсадниках, спеціалізованих агрофірмах, садових центрах і інших організаціях. Багато хто успішно відкриває власний бізнес.
Спеціальність «Геодезія та землеустрій»
У контексті проведення земельної реформи на ринку праці різко зріс попит на сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів. Тому у студентів, які навчаються в Уманському національному університеті садівництва, на спеціальності «Геодезія та землеустрій», привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому.
Будь-яка дія із землею вимагає належного оформлення, виконання великого обсягу різних робіт, починаючи від вимірювання земельних ділянок, розроблення технічної і проектної документації та відповідного правового оформлення. А це все повинні робити кваліфіковані спеціалісти, яких, відповідно, має бути в достатній кількості.
Рівень підготовки випускників спеціальності «Геодезія та землеустрій» дозволяє реалізувати себе в професіях геодезиста, землевпорядника та фахівця з геоінформаційних систем і технологій.
Землевпорядник – це фахівець, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію.
Фахівець із геоінформаційних систем і технологій здатний розробляти проекти в галузі природничих та технічних наук, вирішувати фундаментальні та прикладні задачі у сфері геопросторових даних і технологій.