02.11.2013 5119

Проведення конкурсу бізнес-планів для створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі

1 листопада в Уманському національному університеті садівництва відбулася важлива подія: презентація бізнес-планів студентів, які брали участь у конкурсі на кращий бізнес-план для створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі. Конкурс проводився з 8 по 30 жовтня 2013 року серед студентів 3-6 курсів економічних спеціальностей.

Відкрив роботу наукового засідання проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, який відзначив важливість заходу для університету та довів до відома присутніх, що проводиться він на виконання доручення Міністра аграрної політики та продовольства України від 30 вересня 2013 року №17780/24-128 щодо започаткування щорічного конкурсу серед студентів вищих навчальних закладів на кращий бізнес-план зі створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу на селі, залучення молоді до розвитку сільських територій та підвищення рівня доходів і зайнятості сільських жителів, активізації їх участі в реалізації стратегічної ініціативи «Рідне село». Віктор Петрович побажав плідної роботи і учасникам проекту, і членам комісії.

Для організації проведення конкурсу згідно з наказом ректора університету була створена комісія, до складу якої увійшли голова комісії, проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко; завідувач наукового відділу, кандидат економічних наук, доцент Олександр Бурляй; декан факультету економіки і підприємництва, доктор економічних наук, професор Юлія Нестерчук; декан факультету менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Наталія Вернюк; заступник декана факультету економіки і підприємництва, кандидат економічних наук, доцент Олександр Ролінський; заступник декана факультету менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Ігор Бутило; завідувач Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій, кандидат економічних наук, доцент Ольга Макушок; завідувач кафедри економіки, кандидат економічних наук, професор Дмитро Семенда; завідувач кафедри маркетингу, кандидат економічних наук, професор Руслан Мудрак; завідувач кафедри менеджменту ЗЕД, доктор економічних наук, професор Олександр Школьний; завідувач кафедри менеджменту організацій, кандидат економічних наук, професор Анатолій Бурик та представники інших обласних організацій.

У конкурсі взяли участь 6 студентів, 5 з яких 1 листопада презентували перед комісією свої бізнес-проекти. Члени комісії при захисті бізнес-планів задавали студентам запитання щодо доцільності запропонованої молодими науковцями діяльності, вкладання грошей у визначену членами СОК справу та чи буде вона більш ефективною порівняно з докооперативним періодом. Компетентні члени комісії відзначили всі проекти, представлені на розгляд глядацької аудиторії, вдалими та актуальними.

Одноголосно найкращим бізнес-планом по створенню сільськогосподарського м’ясопереробного обслуговуючого кооперативу «Надія» було визнано проект студентки факультету менеджменту Юлії Шпак (науковий керівник Сергій Приліпко), яка виборола І місце та грошову винагороду у розмірі 5000 гривень. Грошові нагороди переможцям вручатиме Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк 14 та 15 листопада у м. Київ.

Члени комісії також визначили на університетському рівні призові місця інших учасників бізнес-планів:

ІІ місце здобув студент факультету менеджменту Павло Богачик (науковий керівник – професор Анатолій Бурик);

ІІІ місце – студент факультету менеджменту Сергій Дишлюк (науковий керівник – доцент Володимир Дудін);

ІV місце – студент факультету економіки і підприємництва Валерій Тодоренко (науковий керівник – викладач Олена Манзій);

V місце – студентка факультету економіки і підприємництва Діна Бунич (науковий керівник – доцент Тетяна Бортник).

Роботи всіх учасників були відзначені дипломами.

Ольга Макушок, завідувач Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій Уманського НУС, подякувала всім присутнім за співпрацю, наголосила на необхідності проведення подібних заходів і зазначила, що вони не лише розширюють загальний світогляд студентів, сприяють їх професійному розвитку та одержанню фінансових винагород за вкладену працю, а й надають можливість подальшого працевлаштування випускників.

Прес-центр університету