14.04.2015 4687

Проведення занять в умовах виробництва кафедрою технології зберігання і переробки зерна

Практична підготовка студентів – обов'язкова складова навчальної програми для здобуття кваліфікаційного рівня в Уманському національному університеті садівництва. Вона здійснюється на передових сучасних підприємствах сільськогосподарського профілю під організаційно-методичним керівництвом науково-педагогічного працівника університету та спеціаліста підприємства.

Головною метою практичної підготовки студентів є формування в умовах виробництва, на базі отриманих теоретичних знань в університеті, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи на виробництві.

Викладачами кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва для студентів 12-т групи під керівництвом старшого викладача кафедри Яни Євчук, аспіранта Олени Єремеєвої та майстра-лаборанта Геннадія Ткаченка було проведено практичне заняття в умовах виробництва на ДП АР «Байс-Агро» в с. Дмитрушки Уманського району Черкаської області.

Під час проведення заняття студенти мали можливість детально ознайомитися з сучасним вітчизняним підприємством з виробництва комбікормів та білково-вітамінних добавок, які відповідають стандартам якості, що, в свою чергу, дає можливість повністю задовольнити потребу регіону в якісній продукції для годівлі сільськогосподарських тварин та птиці.

Підприємство «Байс-Агро» має достатню матеріально-технічну базу, що дозволяє одночасно зберігати 13 тис. тонн зерна та забезпечує високий рівень якості виробленої продукції завдяки системі контролю та оцінці вхідної сировини, матеріалів і готової продукції, а також сучасній автоматизованій системі управління виробничими процесами. Проведення  подібних занять в умовах виробництва має неабиякий успіх, оскільки дає можливість залучати студентів до дослідницької роботи, проводити наукові дослідження в гуртках студентського наукового товариства. Результати власних наукових досліджень молоді майбутні спеціалісти доповідають на конференціях, публікують в журналах і збірниках, використовують для написання дипломних робіт і проектів.

Яна Євчук, кандидат технічних наук, викладач кафедри технології зберігання і переробки зерна