17.02.2015 4904

Проведено регіональний науково-практичний семінар для сільськогосподарських товаровиробників

Вже стало традицією перед початком весняно-польових робіт щороку збирати сільськогосподарських товаровиробників з Уманського, Монастирищенського, Маньківського, Христинівського, Тальнівського та Жашківського районів в Уманському національному університеті садівництва на регіональний науково-практичний семінар.

17 лютого 2015 р. у 170 аудиторії корпусу №4 відбувся черговий семінар на тему «Про особливості проведення весняно-польових робіт та формування оптимальної структури посівних площ сільськогосподарських культур у Черкаській області в умовах 2015 року». У заході взяли участь близько 150 осіб. Серед них –  директор і головні спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації, начальники та фахівці управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів АПК області, територіальних органів міністерств і відомств, представники науки, а також фермери, головні агрономи та спеціалісти господарств.

Науково-практичний семінар організували Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА спільно з Інститутом післядипломної освіти та дорадництва і науковим відділом Уманського НУС.

Із вступним словом до присутніх звернувся перший проректор Уманського НУС Іван Мостов’як, який від імені ректорату привітав учасників семінару та побажав учасникам плідної роботи і миру.  Він зазначив, що багато присутніх у залі – це випускники-аграрії нашого навчального закладу, якому у 2014 р. виповнилося 170 років з дня заснування.

Роботу семінару продовжив директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка. Він наголосив на особливостях проведення весняно-посівної компанії в області та завданні провести посівну організовано та якісно.

З доповіддю про особливості проведення весняно-посівної компанії під урожай 2015 року виступив доцент кафедри рослинництва Василь Новак.

На семінарі виступали також фахівці з податкової інспекції, банківських установ,  Держфітослужби, управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Держсільгоспінспекції, територіального управління Держгірпромнагляду, Черкаської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

У вестибюлі корпусу під час проведення семінару працювала виставка, під час якої різні компанії мали можливість надати товаровиробникам комерційні пропозиції для купівлі насіння, гібридів, добрив, засобів захисту рослин та сільськогосподарської техніки.

Надія Зубова, методист Центру культури та виховання