16.04.2013 3593

Регіональний огляд-конкурс хореографічних колективів, присвячений 118-й річниці від дня народження В.Авраменка

Україна, яку в світі називали «Колискою народних мелодій», «Столицею ліричної пісні», подарувала нам Василя Авраменка – видатного хореографа світової слави, режисера, актора, етнографа, чудового оратора, великого патріота України. Його таланту аплодувала Європа, Америка, Канада, Австралія.

Ім’я Василя Авраменка, його дар – це один із променів великого Сонця на небосхилі нашої землі, світла, якого до того не відчувала українська хореографія.

13 квітня в міському Будинку культури відбулося традиційне обласне свято танцю, присвячене 118-й річниці від дня народження талановитого хореографа.

У великій залі зібралося багато шанувальників хореографічного мистецтва.

Відкрила обласне свято танцю та побажала перемоги творчим колективам завідувач відділу обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради Наталія Янакова, яка повідомила присутнім про те, що переможці поїдуть до Черкас на заключний концерт, де відбудеться урочиста церемонія нагородження.

Глядачі насолоджувалися різними хореографічними постановками: це були українські та російські, молдавські та циганські, індійські та польські, латиноамериканські, кубинські, єврейські танці. Одним словом, на будь-який смак. Сріблом розсипалися чарівні мелодії, що ніде і ніколи не залишають байдужим українське серце.

Танець за танцем присутні поринали у прекрасний світ хореографічного мистецтва. Творчі колективи подарували присутнім 64 хореографічні композиції, які оцінювало компетентне журі у складі завідувача відділу обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради Наталії Янакової, художнього керівника аматорського ансамблю танцю «Веселка» Черкаського Центру дитячої та юнацької творчості, соліста Черкаського академічного заслуженого українського народного хору Сергія Захарчуна та заступника голови Черкаського осередку Всеукраїнської спілки хореографів Наталії Шаповаленко.

Членами журі одноголосно визнано найкращі  колективи вищих навчальних закладів:

І місце – народний ансамбль народного танцю «Яворина» Уманського державного педагогічного університету (художній керівник Сергій Куценко);

ІІ місце – народний самодіяльний ансамбль танцю профспілок України «Нивка» Уманського НУС (художній керівник Наталія Шаповаленко);

ІІІ місце – народний ансамбль сучасного танцю «Візаві» Уманського державного педагогічного університету (художній керівник Людмила Андрощук).

Серед малих форм переможцями визнано:

І місце – дует народного ансамблю сучасного танцю «Візаві» Уманського державного педагогічного університету (художній керівник Людмила Андрощук);

ІІ місце – школа бального танцю «Грація» Уманського міського Будинку культури (художній керівник Галина Ліщинська);

ІІІ місце – родинний дует «Ретро» у складі Катерини та Анни Красовських с. Городниця Уманського району  (художній керівник Олена Красовська).

В оригінальному жанрі найкращими визнано колективи:

І місце – акробатичний колектив «Весела дітвора» с. Старі Бабани Уманського району (художній керівник Наталія Роговенко);

ІІ місце – дует «Тандем» Христинівської дитячої школи мистецтв (художній керівник Тетяна Лазерник).

Серед колективів із званням перемогу отримали:

І місце – зразковий дитячий ансамбль танцю «Журавка» Уманської школи-гімназії №2 (художні керівники Лілія Хоменко, Леся  Білохатюк, Наталя Мацків);

І місце – народний аматорський ансамбль танцю «Ровесник» Уманського міського Будинку культури (художній керівник Ірина Бакланова);

ІІ місце – танцювальний колектив «Весна» Уманського міського Будинку дитячої та юнацької творчості (художній керівник Наталія Карабан);

ІІІ місце – зразковий танцювальний колектив «Міраж» Маньківського Будинку дитячої та юнацької творчості (художній керівник Наталія Квітченко).

Серед аматорських колективів найкращими визнано колективи:

І місце – дитяча хореографічна студія «Перлинка» Уманського НУС (художній керівник Наталія Шаповаленко);

І місце – хореографічний колектив «Барви» Христинівського районного Будинку культури (художній керівник Наталія Сокуренко);

ІІ місце – ансамбль сучасного спортивного танцю «Ритм» Уманського міського Будинку культури (художній керівник Ірина Бакланова);

ІІІ місце – хореографічний колектив «Едем» Жашківського районного Будинку дитячої та юнацької творчості (художній керівник Вікторія Бакуменко).

Велика подяка організаторам свята танцю, яке стало справжнім святом грації та краси.

Від щирого серця бажаємо палким шанувальникам мистецтва танцю ніколи не втрачати того природного запалу й енергії і продовжувати нести у світ красу танцю.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання