08.09.2014 4785

Рейтингова публікація садівників УНУС в «Journal of Horticultural Research»

«Активність виділення етилену яблуками, обробленими 1-метилциклопропеном, під час зберігання» – наукову статтю з такою назвою опубліковано в першому за 2014 рік випуску англомовного наукового журналу польського Інституту плодоовочівництва співробітниками кафедри плодівництва і виноградарства – професором Олександром Мельником, аспірантами Людмилою Худік, Леонідом Ременюком і Любомиром Вихватнюком, випускниками аспірантури Наталією Бойчевою і Юлією Жмуденко, а також науковим співробітником з госпдоговірної тематики Ігорем Мельником та викладачем кафедри зберігання і переробки зерна, кандидатом сільськогосподарських наук Ольгою Дрозд.

Покладені в основу статті матеріали отримано в результаті проведених на кафедрі плодівництва і виноградарства досліджень з удосконалення ефективності зберігання плодів яблуні поширених помологічних сортів – ранньозимового Кальвіль сніговий, зимових – Глостер, Голден Делішес і Джонаголд та пізньозимових сортів Айдаред, Гранні Сміт і Ренет Симиренка.

Плоди обробляли інгібітором етилену 1-метилциклопропеном після збирання (препарат SmartFresh надала фірма «Agrofresh», Польща) і зберігали у фруктосховищі-холодильнику. Інтенсивність виділення етилену вимірювали наданим цією ж фірмою портативним газоаналізатором ІСА-56 англійського виробництва.

Журнал «Journal of Horticultural Research» індексується в міжнародних наукометричних базах даних AGRIS, AGRO, CABI – CAB Abstracts, Celdes, CNPIEC, EBSCO Discovery Service, Foodline Science, Google Scholar, Index Copernicus, J-Gate, Microsoft Academic Search, Naviga (Softweco), Primo Central (ExLibris), ProQuest Agriculture Journals, ProQuest Illustrata: Natural Science, ProQuest Natural Sciences Journals, ProQuest SciTech Journals, PSJC (Polish Scientific Journal Contents), SIGŻ, Summon (Serials Solutions/ProQuest), TDOne (TDNet), Thomson Reuters – BIOSIS Previews, Thomson Reuters – Zoological Record, WorldCat (OCLC).

Інформація про умови прийняття наукових статей розміщено на інтернет-сайті Інституту плодоовочівництва www.inhort.pl/journal-of-horticultural-research.

Зі статтею можна ознайомитися за посиланням: http://www.inhort.pl/files/journal_IO/contents/2014_1/johr-Volume_22_1_13_paper.pdf

О.В. Мельник, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства