Роль та місце жінки-підприємця у сучасному суспільстві
В Уманському національному університеті садівництва вже стали традиційними зорганізовані викладачами кафедри економіки зустрічі студентів факультету економіки і підприємництва з представниками бізнесу. У минулому році вони набули формату круглих столів, на які вперше були запрошені жінки-підприємці нашого міста. Їх візит викликав жвавий інтерес серед студентства. Тому під час зустрічі було обговорено багато дискусійних питань, які стосувалися місця жінки в економічному житті сучасної України.
Продовження розпочатої раніше дискусії про роль та місце жінки-підприємця у сучасному суспільстві у форматі круглого столу відбулося 13 березня. На захід були запрошені голова Ліги підприємців м. Умані, «Жінка 2017 року» у номінації «Волонтер – громадський активіст» Наталія Марченко, власник торгового дому «Аромат» Валентина Мельник та студенти факультету.
На початку зустрічі з вітальним словом до присутніх звернувся завідуючий кафедри економіки професор Руслан Мудрак, який відзначив великий економічний потенціал жінок, та те, що, незважаючи не стереотипи, багатьом представницям жіночої статі, зокрема, і в нашій країні, вдається успішно вести свій бізнес.
Доцент Лариса Фицик акцентувала увагу аудиторії на серйозних змінах у поглядах суспільства відносно можливостей жінки, адже сьогодні вони стали повноцінним партнерами чоловіків та активними учасницями громадського життя.
Жіноче підприємництво, як відносно нове явище в українському суспільстві, досліджували студенти 11-е групи факультету економіки і підприємництва Крістіна Караульна, Олександра Кабацюра та Олександра Степанюк, які поділилися своїми думками про роль жінки-підприємця у суспільному житті.
Свої історії розвитку бізнесу розповіли й гості. Присутнім було цікаво дізнатися їх думку щодо перспектив розвитку жіночого підприємництва, його проблем та перспектив, секретів успішного поєднання з сімейними обов’язками та громадською діяльністю. Адже запрошені жінки є багатодітними мамами й активним громадськими діячами - волонтерами Уманської громадської організації «Разом», які у важкий для нашої країни час зайняли чітку патріотичну позицію.
З розповідей Наталії Марченко та Валентини Мельник студенти отримали багато цікавої та корисної інформації про те, як розпочати бізнес, що для цього необхідно; слухачі ставили гостям багато запитань, на які отримували вичерпні відповіді. Особливо активними під час дискусії були першокурсники – економісти, маркетологи, а також представники Ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва.
Наприкінці зустрічі студенти подарували запрошеним жінкам-підприємцям квіти та подякували їм за змістовну розмову, сумлінну працю й активну громадянську позицію.
Щиро бажаємо їм та усім жінкам України успіху, витримки, оптимізму, миру, щастя та здоров’я!
Лариса Фицик , доцент кафедри економіки