Розпочала роботу Всеукраїнська студентська наукова конференція, приурочена 160-річчю від Дня народження видатного садівника В.В. Пашкевича
05 квітня у прогресивного студентства Уманського національного університету садівництва було святковим днем, адже розпочала роботу традиційна весняна Всеукраїнська студентська наукова конференція. Цього року захід було приурочено 160-річчю від Дня народження видатного садівника В.В. Пашкевича.
Лише незначну частину кола зацікавлених осіб змогла вмістити простора 170 аудиторія, де проходило відкриття конференції та перше пленарне засідання.
Від адміністрації Уманського НУС учасників наукового заходу привітав перший проректор університету Іван Мостов’як, який побажав присутнім здоров’я, наснаги, натхнення та плідної роботи. Іван Іванович коротко зупинився на досягненнях видатного вченого – Василя Пашкевича та зазначив: «Вірю, що у своїх прагненнях до вдосконалення та розвитку ви в подальшому зможете досягнути вершин цього знаного науковця».
Модератор конференції – студентка Анастасія Белім оголосила регламент зібрання та запросила до виступів основних доповідачів.
Так, про життєвий шлях і наукові здобутки Василя Пашкевича – видатного вченого-помолога та засновника наукового плодівництва, – повідала у своїй доповіді студентка 31-з групи Тетяна Савелюк. Результати власного наукового дослідження щодо озеленення та благоустрою центральної частини с. Родниківка висвітлив студент 51-спм групи Артур Гуртовенко. Про екологічно-залежні патології людини розповіла присутнім студентка 31-ек групи Наталія Нечипоренко. Модифікацію живильних середовищ для індукування андрогенезу invitro ріпаку ярого досліджувала студентка 54-см групи Юлія Кищенко. Питання технологічної оцінки сировини для виробництва хліба піднімав у своїх розвідках студент 51-тзм групи Вадим Стародуб. Проблемою удосконалення виробництва продукції рослинництва у ТОВ АФ «Хлібороб» переймалася у своїх напрацюваннях студентка 52-мм групи Світлана Семенда. А результатами вивчення економічної ефективності виробництва м’яса яловичини в сільськогосподарських підприємствах Черкащини поділилася з присутніми студентка 41-е групи Вікторія Курко.
Усі доповіді вражали ґрунтовним змістовим наповненням та характеризувалися високою актуальністю наукових досліджень.
По завершенню пленарного засідання студенти продовжили роботу конференції у секціях. Адже студентські наукові конференції – чудова нагода молодим науковцям набути досвіду у проведенні власних досліджень.
Прес-центр Уманського НУС