18.04.2013 5337

Розпочав роботу Центр професійного консультування

13-14 квітня 2013 року на базі Уманського національного університету садівництва розпочав роботу Центр професійного консультування. На запрошення адміністрації до університету завітали повідні фахівці Київського  центру психодіагностики та консультування.

Цими днями були протестовані учні 9-х класів Уманської загальноосвітньої школи №9. Тестування проводиться за допомогою комп'ютерного комплексу «Профоріентатор-UA» розроблений тестологами МДУ ім. М.В. Ломоносова, адаптований для України в 2012 році.

Даний тестовий комплекс дозволяє:

• вибрати професію та виявити подальший професійний розвиток;
  • пізнати себе: визначити інтереси, здібності та особистісні особливості;
  • вибрати профільний напрям навчання в школі;
  • підготуватись до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО);
  • вибрати спеціальність і відповідний вищий (середній) навчальний заклад;
  • підібрати активізуючі і розвиваючі програми (тренінги) для подальшого особистісного розвитку.

Розпочав роботу Центр професійного консультування

Після тестування всі учні разом з батьками отримали індивідуальні консультації  за результатами тестування. Тестування та консультація фахівця дозволяють поєднати інтереси, особистісні якості, здібності підлітка з професійними вподобаннями й знайти оптимальні варіанти професійної спрямованості, з урахуванням обраних спеціальностей і результатів тестування. Спеціаліст пояснює як слід інтерпретувати результати в роздруківці, пояснює сенс показників за шкалами тесту і коефіцієнтів схожості з профілями професій. Аналіз результатів залежить від поставлених завдань.

Розглянувши докладно отриманий профіль, фахівець може відповісти на багато питань:

• які професії і чому підходять на основі аналізу інтересів, здібностей та особливостей характеру;
  • який напрямок профільного навчання вибрати в школі;
  • в якому напрямку продовжити навчання;
  • у яких ВНЗ можна здобути відповідну освіту і які іспити ЗНО необхідно при цьому здавати;
  • як вибрати школу або коледж;
  • як можна скорегувати виявлені тестом слабкі сторони характеру;
  • як розвинути «запущені» сфери інтелекту;
  • в яких розвиваючих тренінгах рекомендується взяти участь.

Розпочав роботу Центр професійного консультування

Консультації надавали провідні фахівці Центру психодіагностик та консультування.

С.В. Тимчук, координатор Центру професійного консультування

доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності УНУС