02.11.2013 4940

Розпочав роботу Дискусійний клуб факультету менеджменту

Процес створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС має десятилітню історію. Однак, перспективи його успішного завершення залишаються й надалі не визначеними. До економічних проблем час від часу додаються політичні, які, головним чином, гальмують поглиблення зовнішньоторговельних відносин України із ЄС. Тому для сучасних зовнішньоторговельних відносин нашої держави з країнами Європейського Союзу актуальними проблемами залишаються, як і десять років тому, сировинний характер українського експорту, негативне сальдо зовнішньої торгівлі, порівняно невисокі обсяги взаємної торгівлі, а також дотримання принципів демократії в Україні.

30 жовтня 2013 р. відбулось перше засідання Дискусійного клубу факультету менеджменту на тему «Зовнішньоторговельні відносини України з Європейським Союзом: за та проти», яке було присвячене Дню європейської дипломатії в Україні. Зустріч проходила за участю фахівців кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності: к.е.н., доцента Новак І. М., к.е.н., доцента Клименко Л.В., к.е.н., доцента Тимчук С.В. та студентів 51-зс та 52-зм груп спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

Розпочав роботу Дискусійний клуб факультету менеджменту

Основні аспекти співпраці з ЄС були охарактеризовані магістранткою 61-зм групи Соколюк Ганною, яка проаналізувала позитивні та негативні приклади вступу до даного об’єднання інших європейських країн – Франції, Німеччини, Греції, економіка яких характеризується різними наслідковими явищами, викликаними вступом до Європейського Союзу.

Розпочав роботу Дискусійний клуб факультету менеджменту

Була проведена вікторина, питання якої стосувалися основних етапів створення даного об’єднання, критеріїв вступу країн, органів виконавчої влади та напрямів гуманітарної допомоги ЄС. Студентам було запропоновано продовжити речення «Європа це -..», що дозволило сформувати їх загальне уявлення про дане об’єднання.

Розпочав роботу Дискусійний клуб факультету менеджменту

Учасниками також обговорювалися наслідки майбутнього підписання Угоди про асоціацію України та Євросоюзу, яке відбудеться у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Кожен мав змогу висловити свою точку зору з цього приводу та навести об’єктивні аргументи з даного питання.

К.е.н., доцент кафедри менеджменту

зовнішньоекономічної діяльності Новак І.М.