Ще не вмерла України і слава, і воля...
Батьківщина... Це поняття уособлює і пам’ять про історію країни, оповиту віковічною боротьбою за місце під сонцем, і державні символи, що втілюють сутність, право на життя.
Єдина батьківщина для кожного з нас – Україна – країна трагедії і краси, де найбільше люблять волю. Державні символи – це символи відродження Батьківщини: герб, тризуб, означає волю, силу і славу, він оспіваний у піснях: «Тризуб – то воля, то Вкраїни є доля»; жовтоблакитний колір національного прапора, який увібрав у себе колір пшеничної ниви та блакитного неба, символізує мир і достаток.
10 березня виповнюється 150 років від дня першого виконання державного Гімну України, автором якого є поет, етнограф Павло Чубинський, а музику до нього написав композитор Михайло Вербицький.
Уманський національний університет садівництва є активним учасником загальноміських акцій та заходів, що проводяться на честь державних свят. Ось і цього теплого весняного дня площа університету заповнена студентами та викладачами. Вони прийшли відзначити півторавікову річницю одного з національних символів держави.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про тих, хто віддав життя за цілісність та суверенітет України, урочисто винесено герб та прапор держави. Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» виконав Гімн України.
Святкові урочистості продовжились на центральній площі міста, де відбулася молодіжна акція під назвою «В єдності – сила». З вітальним словом до молоді міста звернувся в.о. міського голови Олександр Цебрій, який наголосив, що саме завдячуючи їхній громадянській позиції, матимемо вільну, соборну державу. Він закликав до єдності: «Ми повинні бути єдині на шляху до незалежної, демократичної України».
Символічна хода молоді із жовтоблакитними табличками в руках «Вільна Україна», «Україна понад усе», «Героям слава», «В єдності сила», «Україна єдина», «Слава нації», «Україні – мир» підкреслила прагнення юних громадян України жити в єдиній, вільній Україні.
На завершення акції прозвучав Гімн України у виконанні народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Уманського НУС.
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів