06.10.2023 1295

Що ви знаєте про Конституцію? Студенти-учасники дискусійного клубу досліджували головний Закон України

До Всеукраїнського Дня юриста в Уманському національному університеті садівництва відбулося засідання правового дискусійного клубу на тему: «Конституція України – надійний гарант захисту прав і свобод людини». Метою заходу було формування у здобувачів вищої освіти правових дослідницьких здібностей і компетенцій для чіткого розуміння конституційного захисту прав і свобод людини та громадянина та подальшої адаптації у сучасних умовах життя.

— Вже стало доброю традицією на кафедрі соціально-гуманітарних та правових дисциплін Уманського національного університету садівництва напередодні Всеукраїнського Дня юриста проводити правові заходи. Нині ми активно практикуємо застосування інтерактивних методів навчання – це дозволяє розкрити вміння, навички, здібності студентів та закріпити теоретичні знання, які вони отримали під час вивчення теоретичних дисциплін: правознавства, фінансового та господарського права, правового регулювання туристичної діяльності, конституційного права й інших галузей права. Дані заходи формують у студентів правове ставлення до норм і обов’язків всього законодавства України, зокрема, Конституції України як основного Закону. А ще такі заходи подобаються здобувачам освіти, – розповіла про інтеракції, які проводять на кафедрі к.п.н., доцентка Олена ПОЛІЩУК.

На початку роботи дискусійного клубу усі присутні переглянули відео «Конституція України – основний закон держави». Далі своїми доповідями про Головний закон поділились здобувачі освіти, які беруть участь у роботі наукового студентського гуртка з правових дисциплін кафедри соціально-гуманітарних та правових дисциплін факультету менеджменту. Вони розповіли про: «Роль і місце Конституції України в національній правовій системі» — Альона КУШНІР (факультет економіки і підприємництва), «Функції та соціальне призначення місцевого самоврядування в Україні» — Наталія ВОЛОШИНА (факультет економіки і підприємництва), «Дотримання конституційних прав та свобод в умовах воєнного стану» — Катерина ЗАЯРНА (факультет економіки і підприємництва), «Гарантії законності в умовах воєнного стану» — Вікторія ВАКУЛОВСЬКА (факультет менеджменту), «Роль Конституційного Суду України як надійного гаранта прав і свобод людини в умовах війни» — Ольга ЛЕВЧЕНКО (факультет економіки і підприємництва). А на завершення, усі мали можливість перевірити свої знання про Конституцію України, гілки влади тощо під час інтерактивної гри «Мікрофон».

Участь у дискусійному клубі – це можливість поглибити власні знання з різних питань під час підготовки доповіді, а також дізнатись щось нове, слухаючи своїх опонентів. Як зауважили учасниці клубу, такі зустрічі – це спосіб осягнути наукову думку з нової теми, вдосконалити ораторське мистецтво, вчитись комунікувати та мислити.

— Для мене цей захід був дуже важливим, адже зараз ми переживаємо складні життєві умови, оскільки в країні війна. І саме зараз дуже актуально розширювати свої знання про Конституцію України, про всі права, норми й обов’язки, які мають бути гарантовані нашим громадянам. Для того, щоб ми могли впевнено, чітко і ясно висловлювати свої думки, відстояти власну позицію, а також розширили свої знання про Конституцію — поділилась враженнями студентка факультету економіки і підприємництва Ольга ЛЕВЧЕНКО.

— Я вважаю такі заходи досить корисними особливо для молоді. Адже коли молодь знає і відстоює свої права – це є підставою для розвитку демократичної держави в майбутньому. Для мене участь у цьому заході була можливістю знати сьогоднішній стан в країні, як дотримуються сьогодні права людини і як захищаються в умовах воєнного стану, – додала студентка факультету економіки і підприємництва Катерина ЗАЯРНА.

Завідувачка кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Людмила МАШКОВСЬКА говорить, що дискусійний клуб – це можливість ретельніше опрацювати кожну тему. А знання головного закону України є важливим для всіх громадян.

— Засідання правового дискусійного клубу на тему: «Конституція України – надійний гарант захисту прав і свобод людини» й інші заходи, які відбуваються на факультеті, в університеті, де беруть участь кандидати юридичних наук, керівники студентських наукових гуртків – це важливо. Адже знання норм закону – це корисно на сьогодні, щоб дотримуватись і не порушувати встановлених законом норм. А для студентів, які ще вчаться і лише йдуть в доросле життя це не лише актуально, а й потрібно, —–підсумувала засідання правового дискусійного клубу к.ю.н., доцентка, завідувачка кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Людмила МАШКОВСЬКА.

За результатами засідання дискусійного клубу к.п.н., доцентка Олена ПОЛІЩУК рекомендувала опублікувати тези наукових доповідей, які підготували учасниці правового дискусійного клубу на тему: «Конституція України — надійний гарант захисту прав і свобод людини», у збірнику студентських наукових праць Уманського національного університету садівництва.