Схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв Небесної Сотні
20 лютого колектив Уманського національного університету садівництва вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, які першими загинули, відстоюючи Україну. 20 лютого 2014 року — один із найтрагічніших днів Революції Гідності день, коли на столичному Майдані загинула найбільша кількість цивільних, які боролися за права та свободи українських громадян.
Героя Віталія Васільцова, який навчався в Уманському національному університеті садівництва, пам’ятають викладачі та колишні одногрупники — він збирав навколо себе кращих людей, втілював прогресивні задуми та проєкти. 18 лютого, в день, коли його зупинила куля снайпера, Віталію було лише 36 років… Ось що пишуть про останній день Віталія Валерійовича: «Ближче до півночі на розі вулиць Великої Житомирської та Володимирської з’явилося угруповання тітушок. «Беркут» зробив чергову невдалу спробу захопити майдан Незалежності. На Великій Житомирській від вогнепального поранення загинув майстер декоративного садівництва Віталій Васільцов (с. Гаврилівці, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область, 36 років), який віз медикаменти для медпунктів, облаштованих у головному храмі Михайлівського Золотоверхого собору та у трапезній церкві Івана Богослова. Внаслідок зіткнень цього дня загинули 20 осіб. Близько 500 протестувальників було поранено. 19 лютого вночі тривав штурм Майдану силовиками».
Меморіальна дошка Віталію Васільцову, встановлена на фасаді навчального корпусу № 1 в Уманському НУС, є символом незламної віри у мирне та вільне життя українців. На ній викарбувані портрет, ім’я та прізвище Віталія Васільцова, — щоденне нагадування громаді про високу ціну свободи та життя, щоденний низький уклін від спільноти за можливість навчатися і працювати в тилу країни.
Герої Небесної Сотні відстоювали мирні ідеї та акції Євромайдану у грудні 2013 — лютому 2014 року. Нині ж українці продовжують боротьбу проти окупантів, які порушують територіальну цілісність України, день за днем відвойовуючи українські землі, продовжують боротьбу за сьогодення та майбутнє.