20.06.2013 5530

Школа соціолога-практика "Соціологічне забезпечення регіональної соціальної політики: можливості та інструменти"

Cучасне життя не може функціонувати без соціології, науки про умови та процеси у суспільстві, а також про спостереження над ними. Вивчаючи суспільство, соціологія розкриває внутрішні механізми його будови і динаміки.

На базі Уманського національного університету садівництва  17 червня розпочалося засідання  Школи соціолога-практика "Соціологічне забезпечення регіональної соціальної політики: можливості та інструменти".

Урочисто відкрив роботу Школи перший проректор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Іван Мостов’як, який коротко розповів про історію університету, наголосивши, що важливе місце в житті навчального закладу відводиться кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін, яку очолює доктор соціологічних наук, професор, голова Уманського відділення Соціологічної асоціації України, академік АН вищої школи України Анатолій Шатохін.

На кафедрі проводяться різноманітні конференції всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Учасників засідання  привітали організатори Школи:

• заступник міського голови Петро Паєвський, який розповів гостям про історичні джерела створення міста, в якому зосереджено 20 % пам’яток Черкаської області, та побажав хороших вражень від знайомства з визначними пам’ятками Умані;

• віце-президент Соціологічної асоціації України, Голова Харківського відділення САУ, доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, академік АН вищої школи України Людмила Сокурянська, яка висловила сподівання про ефективну співдружність учасників Школи  в області соціології.

Наступними днями учасники заходу матимуть чудову нагоду відвідати  різноманітні майстер-класи:

• доктора соціологічних наук, заступника директора з наукової роботи Інституту соціології НАН України Євгена Головахи «Роль соціологічного моніторингу у підвищенні ефективності регіональної соціальної політики»;
  • доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри гуманітарних та соціально-політичних наук Дніпропетровського університету економіки та права імені Альфреда Нобеля, директора Центру соціологічних і політичних досліджень та технологій « СОЦІОПОЛІС» Володимира Полторака «Спеціальні соціологічні методи в електоральних дослідженнях»;
  • доктора соціологічних наук, професора кафедри прикладної соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, академіка Академії наук вищої школи України Лариси Хижняк «Вплив соціальної допомоги та соціальних послуг на якість життя пенсіонерів: соціологічний вимір»;
  • кандидата соціологічних наук, доцента кафедри історії та теорії соціології ЛНУ імені І.Франка Віктора Сусака «Методи проведення та аналізу даних досліджень з проблем ідентичності та лояльності»;
  • кандидата соціологічних наук, доцента, заступника директора Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Світлани Романенко «Обробка та аналіз соціологічної інформації» та багатьох інших відомих сподвижників соціологічної науки.

Велика подяка організаторам заходу: Соціологічній асоціації України, Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна, Черкаській обласній державній адміністрації, Черкаській обласній раді та  Уманському національному університету садівництва за тісну співпрацю та втілення в сучасне життя основних засад, теоретичних та практичних надбань Школи соціолога-практика.

Прес-центр університету