14.10.2013 5327

Шляхами Великого Кобзаря

12 жовтня цього року студенти факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва на виконання вимог листа Міністерства освіти і науки України від 05.07.2013 р. № 1/9-472 та п. 6 Протоколу наради Кабінету Міністрів України від 10.06.2013 р. «Про організацію проведення заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка» здійснили екскурсійну поїздку до Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка у м. Київ.

Шляхами Великого Кобзаря

Сам будинок є раритетом київської забудови першої половини ХІХ століття та філією Національного музею Тараса Шевченка. Тарас Григорович Шевченко проживав у ньому з весни 1846 до свого арешту – 5 квітня 1847 року. І цей рік став періодом щасливої творчості митця.

Підвальне приміщення будиночку було пронизане українським духом. Стіни прикрашали самобутні вишиванки та яскраві вишиті рушники.

Шляхами Великого Кобзаря

Студенти з захопленням слухали розповідь екскурсовода про творчий шлях нашого видатного земляка, відчуваючи душею всі переживання Тараса Григоровича.

Відвідувачів вразили автентичність речей, яких торкався великий земляк, та оригінали книг і документів, які представлені на експозиціях.

Шляхами Великого Кобзаря

Сам будинок ніби й досі живе тим життям, яке було в ті далекі часи. Здається, що відкриються двері – і в кімнату зайде сам Тарас Григорович. Але найбільше його могутній дух відчувався у художній майстерні, яка розташована на мансарді будинку, та від особистих речей великого генія.

Тишею і спокоєм сповнювалися душі і серця студентів у невеличкому присадибному садочку. Час там ніби зупинився… Тихо і беззвучно облітало поодиноке калинове листя, яскравим цвітом милували око пізні осінні квіти, рясними плодами червоніла яблунька з невеличкими райськими яблуками.

Шляхами Великого Кобзаря

Вся садиба була просякнута подихом минулих часів…

Шляхами Великого Кобзаря

Незабутня подорож у минуле, відчуття живого дотику до неймовірного в образі величного генія Тараса Григоровича Шевченка – все це було наслідком екскурсії до музею великого Кобзаря.

І кожен зі студентів, вирушаючи додому, поніс у серці часточку величної культури рідного народу.