06.03.2019 4868

Smart-спеціалізація: стратегія для Черкащини

Днями науковці Уманського національного університет садівництва взяли участь у круглому столі «Smart-спеціалізація: співпраця науки, бізнесу, влади та громадськості», зініційованому Черкаською обласною державною адміністрацією.

Smart-спеціалізація – це підхід Європейського Союзу з визначення унікальності та конкурентних переваг регіону через підприємництво, інновації, інвестиції, промисловість і науку. Тому метою круглого столу було залучення наукових кіл регіону до пілотного проекту ЄС з упровадження Smart-спеціалізації в Черкаській області.

Участь у заході взяли представники Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА,  Черкаської агенції регіонального розвитку,  команда Українського інституту міжнародної політики та науковці закладів вищої освіти регіону. Представники зібралися за круглим столом, аби обговорити перспективи партнерства органів влади, науки та бізнесу з метою впровадження у Черкаській області інноваційної системи розумних рішень.

Smart-спеціалізація: стратегія для Черкащини

Під час дискусії учасники круглого столу з’ясовували, що таке SMART-спеціалізація і як вона працює в ЄС та обговорювали роль інновацій і науки в розвитку Черкаської області. Питання «Чому без діалогу науки з бізнесом і громадськістю складно реалізувати пріоритети регіону?» викликало жваву дискусію, під час якої учасники зібрання ділилися досвідом співпраці науки з бізнесом та владою. Після тривалого обговорення, запитань і відповідей учасники круглого столу окреслили можливі варіанти співпраці та діалогу влади, бізнесу, науки та громади зі спільним баченням економічного, інноваційного та наукового потенціалу регіону.

Ольга  Макушок, завідувач Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій НКЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва»