Спільнота Уманського національного університету садівництва вшановує пам’ять Кобзаря
9 березня минає 210 річниця від Дня народження, а 10 березня 163-ті роковини смерті величного генія українського народу — Тараса Шевченка. Ці дві дати — світла і трагічна — в уяві кожного українця переплітаються у вінок любові до нашого духовного батька, людини-велета, котрий все життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення.
В день народження пророка української нації університяни зібрались біля пам’ятника Тарасу, щоб вшанувати його пам’ять, поклавши до підніжжя квіти.
А 12 березня в Уманському національному університеті садівництва відбувся театралізований літературно-музичний мистецький захід до 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка «Геній Кобзаря».
Театральне дійство, яке вразило присутніх геніальністю подачі творів Шевченка, підготували молодіжний актив студентів Уманського національного університету садівництва під керівництвом наставників-керівників Центру культури і виховання студентів, ректорату навчального закладу і викладачів. Студенти — це найталановитіша молодь, їх креативний інтелект має здатність породжувати не тільки суб'єктивно, а й об'єктивно нове. Тож надихнувшись творчістю Кобзаря, наша молодь продемонструвала загалу перлини мистецького прояву, надихаючи сучасників, а «Геній Кобзаря», дає можливість на творчих зібраннях відчути безмежну силу зцілення мистецтвом.
За силою слова Шевченко є величиною геніальних масштабів, його вірші пронизані глибокою любов’ю до України та її народу, а сучасники вважають великого Кобзаря людиною-пророком, геніальним поетом і художником, що відмінно донесли під час літературно-музичної години актори, зануривши глядачів у вир класичної української поезії Тараса Шевченка. Студенти-артисти — представники різних факультетів Уманського НУС відкрили глядачу завісу до світу Тараса, до його щирого патріотизму, що вилився у творчості нащадків Кобзаря: читання поезій, пантоміма, хореографічні композиції, виконання пісень на слова Тараса Шевченка та написання портрета Кобзаря. Все це залишаться в архівах історичної минувшини університету садівництва на згадку про молодь, яка черпала у творчості Шевченка натхнення й спрагу до життя у боротьбі проти гнобителя. Ми закарбуємо ці дні у книзі довгій історичній, щоб всі нащадки знать могли: Шевченка діти — різнобічні!
Дякуємо кожному, хто долучився до заходу: організаторам і керівникам, учасникам і глядачам. Своєю активною діяльністю ви згуртовуєте, надихаєте, прикрашаєте студентське життя у бурхливому вирі шляху до миру, ваш талант, прагнення до прекрасного і жага до знань — потужна інтелектуальна зброя сьогодення: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!», Тарас Шевченко.