30.11.2013 4646

Співпраця з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»

У другій декаді листопада відбувся трьохденний семінар-тренінг для нових представників ВНЗ, які приєднались до співпраці з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» протягом цього року.

Проект встановив партнерство з 27 вищими навчальними закладами України та підтримує університети у запровадженні викладання курсів, пов’язаних зі сталим розвитком суспільства. Серед досягнень минулого року було відзначено видання колективної монографії зі сталого розвитку за участі громади, збірника ситуаційних вправ, електронних посібників із майже 200 фільмами для роботи викладачів з курсу «Сталий розвиток суспільства».

Співпраця з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»

У 2013 р. успішно розвивались вже традиційні форми співпраці. Серед них: конкурс наукових студентських робіт, дебати та літня школа. Водночас наголошувалось на необхідності більш тісної взаємодії між університетами шляхом ширшого використання сторінки у соціальних мережах як платформи для обміну інформацією між вузами.

Співпраця з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»

Під час планування діяльності на 2014 р. учасники мережі університетів-партнерів визначили 5 ключових напрямків роботи:

– створення ресурсних центрів на базі університетів та формалізація Національної мережі університетів-партнерів;

– робота над дослідженнями та публікаціями;

– удосконалення навчального плану, розробка дистанційного навчання;

– введення у навчальний процес практичних занять для студентів з виїздом у громади, розробка методичних матеріалів для викладання курсу зі сталого розвитку;

– організація навчання зі сталого розвитку для державних службовців та представників органів місцевого самоврядування.

У роботі семінару-тренінгу взяли участь 15 представників із 13 університетів. Уманський національний університет садівництва представляв директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Сергій Приліпко. Під час свого виступу він поділився досвідом функціонуванням в університеті Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій та зазначив напрями співпраці з Проектом з питань проведення навчань з учасниками СОК.  На його думку, діючий Міжрегіональний центр в Національному університеті садівництва може виступати одним із потужних спеціалізованих ресурсних центрів, діяльність якого пов’язана з розвитком сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на селі.

Співпраця з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»

Інститут післядипломної освіти та дорадництва