19.02.2014 4659

Студенти факультету економіки і підприємництва презентували до 170-ї річниці рідного університету збірку власних віршів

На землі проживає безліч людей різних культур і національностей. Вони сповідають різну віру й розмовляють різними мовами. Однак немає для людини мови, милозвучнішої й приємнішої за рідну.

Загалом у світі існує близько 6000 розмовних мов. Але майже половині з них загрожує зникнення. Саме тому щорічно, починаючи з 2000 року, 21 лютого увесь світ відзначає День рідної мови, який був проголошений  Генеральною конференцією ЮНЕСКО у листопаді 1999 року.

18 лютого, в переддень святкування Міжнародного Дня рідної мови, факультет економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва презентував збірку поезій студентів «Несказані слова…», присвячену 170-й річниці рідного університету.

Початок вечора ознаменувався спогадами про найвидатніших майстрів слова нашої рідної Батьківщини. Новими чуттєвими емоціями були сповнені невмирущі, вічно актуальні слова великого сина Черкаської землі Тараса Шевченка, які звучали з вуст юних читців і співаків. Неймовірна емоційна ніжність і страждання розкривалися перед слухачами у творах Івана Франка, Лесі Українки, Ліни Костенко. А зворушливі романси й пісні на слова відомих класиків українського римованого слова до глибини душі хвилювали кожного з присутніх.

Читали свої вірші й автори збірки. І щоразу слухачі переймалися то емоціями стражденного кохання, то глибокими філософськими роздумами над таїною буття, то жорстокістю оточуючого світу, то красою романтичних почуттів…

Невичерпні таланти твої, Україно! І наймиліше слово – рідне! Адже тільки воно допомагає розказати про найсокровенніше, знайти однодумців, відродити віру у краще та достукатися до серця ближнього. Тож не забувайте рідну мову, бо у ній – наша сила й єднання!

Леся Барабаш, начальник редакційно-видавничого відділу