23.11.2013 5327

Студенти факультету економіки й підприємництва святкували День студента у Львові

У рамках розширення кругозору сучасної молоді та напередодні Дня студента факультет економіки та підприємництва за тісної співпраці з факультетом лісового та садово-паркового господарства організував широкопізнавальну екскурсію до Львова та святих місць Західної України, яка відбулася минулих вихідних у період з 15 по 17 листопада.

Екскурсійна програма передбачала відвідування Джерела Святої Праведної Анни – місцини, відомої своїми надзвичайними лікувальними властивостями (за легендою, джерело позбавляє від багатьох недуг, зокрема чоловічого та жіночого безпліддя). З огляду на не зовсім сприятливу температуру повітря, «купатися» погодилися не всі учасники екскурсії. Проте всім однаково сподобалася атмосфера, що вирувала у вранішньому повітрі.

Наступною точкою поїздки був чоловічий монастир, що вразив відвідувачів своєю пишністю та красою. Учасники поїздки мали змогу споглядати витвори архітектурної майстерності різних років, побувати у місцевій крамниці та придбати релігійну атрибутику.

Визначним місцем виявився також Почаїв. Місто, розташоване в Кременчуцькому районі Тернопільської області відоме, в основному, за визначальною пам’яткою – Почаївською Лаврою.

Однак загальним пунктом призначення усієї подорожі був Львів – національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни. Більшість архітектурних пам’яток міста належить до Середньовічних норм зодчої майстерності. Екскурсії, що були організовані для студентів протягом двох днів, мали на меті розширити кругозір присутніх в плані культурного просвітництва. Адже саме тут найбільший в Європі осередок європейських стилів та напрямків, які відповідають різним історичним епохам.

Історичний центр міста занесений до спадщини ЮНЕСКО. Студенти мали змогу ознайомитися з найвизначнішими архітектурними пам'ятками – Ратушею, ансамбль-площею Ринок, Чорною кам’яницею, комплексом Успенської церкви, Королівським арсеналом, Пороховою вежею, Собором святого Юра, Оперним театром, Вірменською церквою та з багатьма іншими туристичними цікавинками, типу Львівської майстерні шоколаду та Копальні кави.

Проте особливо всіх вразив Шевченків гай – всесвітньовідомий етно-парк, свого роду музей міста Львів. Територія музею розподіляється на шість етнографічних зон, кожна з яких вражає своєю філігранністю та стилесприйняттям. Тут можна спостерігати кожну зону, як своєрідне міні-село, що має у своєму складі приблизно до 20 архітектурних, і не лише, пам’яток.

Не менше вражень у відвідувачів викликало і Личаківське кладовище, де можна було спостерігати сотні могил, що мають цінне значення для визначення скульптурної майстерності свого часу. Особливі емоції спостерігалися біля могили Івана Франка, де всі відчули хвилю неймовірного духовного піднесення.

Студенти, які брали участь у даній поїздці, висловлюють глибоку вдячність її організаторам – викладачам факультету економіки і підприємництва та приватним підприємцям Тетяні Рябінчук й Олегу Бондаренку.

Рада студентського самоврядування

факультету економіки і підприємництва