Студенти Уманського НУС долучилися до світу прекрасного
7 квітня студенти факультету менеджменту відвідали Уманський художній музей. Виставкова діяльність музею спрямована як на постійних відвідувачів, так і на тих, хто тільки відкриває для себе духовну скарбницю художнього мистецтва, а також на гостей нашого міста. Працівники музею розповіли студентам історію будівництва і реконструкцій римо-католицького храму, в приміщенні якого зараз розміщений музей, історію роду Потоцьких, які були його фундаторами, про події заснування музею та експонати, які представлені у виставці музею.
Головна увага студентів була звернена на те, яким чином український іконопис розвивався з суто візантійського канону до народного зображення, що, безперечно, збагатило християнське образотворче мистецтво. Музей активно співпрацює з художниками, народними майстрами, колекціонерами, з яскравими особистостями, результатом чого стають цікаві експозиційні та інтерактивні проекти. Студенти познайомилися із західноєвропейськими художниками ХІХ початку ХХ ст. : Д.Беццуолі, Ж.Б.Грьоза, Я.Сімона, Р.Крижанівського, А.Буша, К.Мардзевича, І.Соколова, С.Рейха, зберігаються роботи українських художників ХХ ст.: І.Їжакевича, М.Глущенка, В.Литвиненка, К.Трохименка, І.Чернявського, Г.Петрашевич, з унікальними роботами скульптур італійського та польського скульпторів А.Канови і К.Годебського.
Серед експонатів у картинній галереї демонструвалась фондова колекція художників: картини Строцці, Я.Матейка, Х.Рібейри, офорти Рембрандта, а також колекція порцеляни, меблів. Група студентів відвідала всі експозиції музею та прослухала дуже цікавий екскурсійний супровід, що носив пізнавальний характер. Студенти дізналися багато корисної інформації та були надзвичайно вражені побаченим. Це були незабутні враження!
Аліна Варич, староста 11-м групи