23.04.2015 4698

Студенти Уманського НУС відзначили Всесвітній день охорони праці

У читальній залі Наукової бібліотеки Уманського НУС 22 квітня відбулася зустріч студентів із представниками Державної інспекції праці, присвячена Всесвітньому дню охорони праці, який відзначається 28 квітня.

Завідувач кафедри прикладної інженерії та охорони праці Андрій Березовський повідомив присутнім мету зустрічі та представив гостей.

Студенти Уманського НУС відзначили Всесвітній день охорони праці

Зокрема, начальник Державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці Держгірпромнагляду в Черкаській області Юрій Гайдайчук детально розповів про невтішну статистику:  в Україні кожен рік реєструється до 8 тисяч професійних захворювань, до 105 тисяч нещасних випадків на виробництві, 80% яких складають організаційні причини. Держава несе значні економічні збитки, пов’язані з відшкодуванням втрати працездатності, інвалідністю, лікуванням та реабілітацією потерпілих.

Завдання Державної інспекції праці – проведення превентативних заходів, спрямованих на профілактику та попередження нещасних випадків. Юрій Володимирович пояснив, що охорона праці  – система заходів, направлених на збереження життя і здоров’я людини в процесі життєдіяльності.

Також представники інспекції ознайомили студентів із поняттями соціальної захищеності, промислової безпеки, оплатою праці, правами та обов’язками найманих працівників, трудовим законодавством  та основними нормативно-правовими актами з охорони праці.

Студенти Уманського НУС відзначили Всесвітній день охорони праці

На завершення заходу  завідувач кафедри прикладної інженерії та охорони праці Андрій Березовський побажав студентам успіхів у навчанні та безпечної праці в майбутньому.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів