16.08.2023 1509

Студентство Уманського національного університету садівництва: від Форуму «YOUTH WINS» до майбутнього лідерства

Літні канікули не стали перепоною для щасливих та успішних студентів Уманського національного університету садівництва, які зустрітися у рідній Альма-матір, щоб стати на варті прогресу, креативу та розвитку, долучившися до Форуму молодіжних лідерів «YOUTH WINS». Метою проведення заходу став розвиток серед молоді громадянських компетентностей, створення умов для творчого та духовного розвитку, її інтелектуального самовдосконалення, залучення до повоєнного відновлення України. Форум був зініційований Молодіжною громадською організацією «Уманське міське об’єднання дітей та молоді «ГАРТ» у співпраці з Уманською міськрадою та Черкаською ОВА, аби зацікавити молодіжну спільноту у співпраці з органами самоврядування. Захоплюючий триденний марафон надав учасникам можливість набути необхідних тренінг-навичок, що допоможуть сучасним молодим активістам бути успішними, впевненими та здоровими.

На чолі з головою Ради студентського самоврядування університету, студенткою Сніжанною ОЛІЙНИК, дев’ять активістів – креативних, амбітних, сміливих здобувачів вищої освіти, делегатів-студентів університету, представляли Уманський національний університет садівництва на місцевому форумі:

Катерина ЗАЯРНА, факультет економіки і підприємництва;

Влада БАДАНЮК, факультет економіки і підприємництва;

Анастасія КОВТЮШЕНКО, факультет менеджменту;

Вікторія ПІЩАНА, факультет менеджменту;

Данило ВАРИЧ, факультет агрономії;

Анастасія ВОЛКОВА, факультет плодоовочівництва, екології і захисту рослин;

В’ячеслав СИВАК, факультет лісового і садово-паркового господарства;

Роман ЛОТОЦЬКИЙ, інженерно-технологічний факультет.

Зустріч студентів з організаторами розпочалася з приємностей, оскільки колектив університету одержав від очільниці м. Умань Ірини ПЛЕТНЬОВОЇ та Уманської міської ради Подяку за вагомі внески у реалізацію державної молодіжної політики в Уманській міській територіальній громаді, за активну громадянську позицію та популяризацію молодіжного руху. Тож, мотивовані досягненнями та їхнім визнанням, наші студенти зібралися і впевнено та натхненно занурилися у роботу.

Організаторами форуму було запропоновано низку тренінгів, що проходили у дружній і доброзичливій атмосфері з перервами для частувань смаколиками та кавою:

- «Знайомство, як одна з якостей лідера» (доповідач – психолог відділення «Клініка дружня до молоді» Владислава ШВЕЦЬ);

- «Лідерство та ораторське мистецтво» (доповідач – головний спеціаліст сектору туризму відділу економічного розвитку, транспорту та інвестицій Уманської міської ради Людмила ГЕКАЛЮК);

- «Фінансова грамотність молоді в сьогоденні та повоєнний час. Світові тенденції розвитку» (доповідач – головний спеціаліст сектору туризму відділу економічного розвитку, транспорту та інвестицій Уманської міської ради Людмила ГЕКАЛЮК);

- Інформаційно-панельна дискусія (ведуча– Софія КУЧЕР, модератор форуму);

- «Самопрезентація. Справити перше враження можна лише один раз» (доповідач – директор молодіжного простору «Софа-Хаб» Жанна ЛОЗІНСЬКА);

- «Креативне лідерство» (доповідач – тренер Олена ПОЛІЩУК, викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського ДПУ ім. Павла Тичини);

- «Лідерство та адвокація прав молоді» (доповідач – голова громадської організації «Уманське міське об’єднання дітей та молоді «Гарт» Софія КУЧЕР);

- «Роль лідера у повоєнній відбудові України» (практикуючий психолог відділення «Клініка дружня до молоді» Владислава ШВЕЦЬ);

- Інформаційно-панельна дискусія та дружні діалоги про командотворення «Хакатон ідей лідерства та залучення молоді у повоєнній відбудові України (модератор форуму Софія КУЧЕР);

Учасники форуму мали змогу поглибити знання, вміння та навички щодо формування власного критичного мислення. Молодь отримала знання у сфері базового створення власної команди та зосередилася на вмінні формувати активну життєву позицію. А як саме досягати таких вмінь розповіла присутнім психолог Олена ПОЛІЩУК, автор доробку «Щоденник для лідера» – практикуму для розвитку лідерських якостей, який і став подарунком для кожного учасника в контексті розвитку власної подальшої практичної діяльності.

Заключним етапом триденного Форуму молодіжних лідерів «YOUTH WINS» стало представлення розроблених у ході співпраці тренерів і молоді проєктів та підведення підсумків тренінг-марафону. Обговорення кращих ідей виявило безліч прогресивних і потужних, креативних можливостей для країни у подоланні недоліків повоєнних реалій. Україна неодмінно набиратиме обертів у всіх ланках життєдіяльності, адже здоровий потенціал молоді є результатом моральної зрілості та загартованості у воєнних буднях. Тож з таким поколінням маємо всі шанси на успіх! А за підтримки мудрих наставників ідеї та проєкти можна реалізувати безперешкодно.

Колектив Уманського національного університету садівництва пишається своєю молоддю та робить все, аби студенти мали щоденну підтримку у наставників і на повну проживали успішні, наповнені життям студентські роки. Адже метою університян є формування свідомих і здорових українців, компетентних у власній професійності та багатогранних, впевнених і налаштованих на мирне життя у рідній країні. Бо саме талановита студентська молодь – запорука світлого й успішного майбутнього України!