Товариська співпраця Уманського НУС із школами міста
Початок квітня був вдалим для поєднання красивих і корисних справ, втілених в життя завдяки тісній співпраці викладачів Уманського національного університету садівництва та колективу ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Умань. 2 квітня колективи двох навчальних закладів поєднали два заходи: зелену декаду, що проходить у школі №3, та профорієнтаційну роботу. З великою відповідальністю до цього віднеслися співробітники університету: кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, заступник відповідального секретаря приймальної комісії Інна Чернега та кандидат біологічних наук, завідувач навчально-дослідної оранжереї і теплиць Володимир Вітенко, які сприяли озелененню школи та організували екскурсії по навчальному закладу. Для озеленення шкільного подвір’я від університету садівництва подаровані школі туї, сосонки, спарманія, мушмула японська, катальпа, лілії та піони деревовидні і трав’янисті. Господарі школи запросили гостей до своєї теплиці, створеної руками учнів та вчителів, яка вразила різноманіттям рослин та квітів. Було помітно, що педагогічний колектив піклується про екстер’єр школи та з любов’ю доглядає рослини в теплиці.
Інна Іванівна розповіла, що в рамках співпраці навчальних закладів на базі 10-11 класів школи №3 планується створити профільні класи, орієнтовані на вивчення садово-паркового господарства, ландшафтного дизайну та економіки.
З інтерв’ю директора школи Андрія Пікалюка ми дізналися, що протягом кількох років школа №3 успішно співпрацює з університетом садівництва. Поділилися своїми міркуваннями з приводу вибору майбутньої професії і старшокласники.
Взаємною стала екскурсія одинадцятикласників по території університету. Завідувач музею університету Оксана Свистун розповіла гостям про історію вишу, показала навчальні корпуси, в яких розміщені деканати 6-ти факультетів, приймальну комісію; завідувач навчально-дослідної оранжереї та теплиць Володимир Вітенко провів цікаву екскурсію по лимонарію, субтропічній оранжереї та теплиці, розповівши про особливості росту, розвитку та розмноження рослин різних видів.
Продовжила подорож майбутніх випускників по території університету директор Наукової бібліотеки Світлана Нижник, яка показала зали бібліотеки, які призначені для різного виду робіт викладачів, студентів та аспірантів.
Від відвідування двох навчальних закладів задоволеними залишилися всі, адже позитивна співпраця, що сприяє наповненню людей позитивними емоціями, враженнями та новими знаннями, відкриває нові можливості та перспективи.
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання