30.03.2022 4676

У межах проєкту RESEARCH4LIFE українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу

Українським науковцям до кінця 2022 року надано безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів, які доступні в межах проєкту Research4Life.

Перелік доступних ресурсів суттєво розширено, більш ніж 15 видавців додатково відкрили електронні колекції книг і журналів для користувачів з України, зокрема, надано доступ до ресурсів таких великих видавництв:

Наразі майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних доступні для фахівців закладів вищої освіти та наукових установ України.

Раніше українським установам, які прагнули отримати доступ до ресурсів через Research4Life, необхідно було сплачувати кошти (Україна включена до переліку країн Групи B, які зобов’язані здійснювати плату за отримання доступу до колекцій літератури, на відміну від переліку країн групи А), втім, у зв’язку зі складною ситуацією в Україні, цьогоріч прийнято рішення скасувати плату для українських установ.

Для отримання доступу закладам вищої освіти, науковим установам, іншим установам і організаціям необхідно зареєструватися. На платформі вже зареєстровано понад 200 українських установ.

Представники платформи забезпечують швидкий розгляд заявок від установ з України, які продовжують активно надходити.

Після підтвердження реєстрацї на платформі Research4Life, співробітники установи мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшися до відповідального підрозділу або контактної особи установи (зазвичай цю функцію виконують фахівці бібліотеки) для отримання інституційного логіну та паролю для входу, а також інструкції зі створення персонального облікового запису користувача платформи.

У разі виникнення запитань (щодо реєстрації установи, потреби в отриманні консультацій) слід звертатися до служби підтримки порталу Research4Life.

Докладніше на сайті Міністерства освіти і науки України