29.10.2015 4682

Участь делегації Уманського НУС у Конференції «125 lat studiów rolniczych w Krakowie»

23-24 жовтня 2015 року делегація Уманського національного університету у складі ректора Олени Непочатенко, першого проректора Івана Мостов'яка та декана факультету менеджменту Наталії Вернюк відвідали Краківський сільськогосподарський університет ім. Г. Коллонтая та взяли участь у науковій конференції з нагоди святкування 125-ї річниці від започаткування підготовки фахівців аграрного профілю.

Краківський сільськогосподарський університет з 1953 року продовжує традиції підготовки фахівців для сільського господарства, що була розпочата Ягеллонським університетом у 1890 році. Саме тому знаковим стало спільне відкриття конференції Віце-президентом Вишеградської асоціації університетів професором Янушем Жмія (Краківський сільськогосподарський університет) та віце-ректором Ягеллонського університету професором Анджеєм Маня.

Під час пленарного засідання виступили ректор Ягелонського університету Войцех Новак, ректор Краківського аграрного університету Володимир Сади та міністр праці і соціальної політики Владислав Косіняк-Камиш.

Участь делегації Уманського НУС у Конференції  «125 lat studiów rolniczych w Krakowie»

У рамках конференції також відбулась церемонія відкриття меморіальної дошки Петру Бжезінському, який був засновником кафедри овочівництва у Ягеллонському університеті, одним із перших фітобактеріологів в Європі та засновником і президентом Краківського товариства овочівників.

Загалом участь у конференції взяли представники місцевої влади та понад 20 провідних навчальних, наукових та науково-дослідних установ Польщі, України та Болгарії. Учасники Конференції мали можливість не лише познайомитись з історією розвитку аграрної освіти у Польщі, а й обмінятись практичним досвідом організації навчального процесу, обговорити плани співпраці на майбутнє, отримати консультації щодо можливостей отримання грантів для проведення спільних досліджень.

Наталія Вернюк, декан факультету менеджменту