21.06.2023 1272

Участь науковців УНУС у міжнародному форумі освітян і роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи»

Уманський національний університет садівництва продовжує активну участь у реалізації міжнародного проєкту «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці (Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market / DEFEP). Проєкт DEFEP підтримується Програмою Європейського Союзу Erasmus+ Ка2 та реалізується 11 університетами-партнерами з України, Молдови, Німеччини, Іспанії та Італії. Координатором проєкту є ЧНУ ім. П. Могили.

Основна мета проєкту – удосконалення та забезпечення стійкості системи дистанційної освіти на основі кращих європейських практик задля посилення спроможності ЗВО країн Східного партнерства у формуванні компетентностей здобувачів, відповідно до когнітивних, біхевіористичних і технологічних трансформацій особистості, суспільства та ринку праці.

20 червня у гібридному форматі на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили стартував Міжнародний форум освітян і роботодавців: «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи» за проєктом Розвитку потенціалу вищої освіти програми  Erasmus+  DEFEP  «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти і представників ринку праці». Ця знакова подія надала учасникам платформи можливість для обговорення викликів, можливостей і майбутніх напрямів розвитку дистанційної освіти. Форум став чудовою нагодою і для Уманського НУС поділитися власним досвідом та ознайомитися з напрацюваннями інших закладів освіти. А також зробити вагомий внесок у колективні знання в галузі дистанційної освіти.

Під час форуму Михайло МАЛЬОВАНИЙ, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи, представив поточні ініціативи команди університету на тему «Інституційна складова дистанційної освіти в Україні». Михайло Іванович зробив акцент на інституційній структурі, проблемах і слабких сторонах системи дистанційної освіти в Україні та навів основні бачення розвитку та удосконалення інституційної складової дистанційної освіти.

До форуму долучилися також науково-педагогічні працівники університету, адже, як один із учасників проєкту і провідний аграрний заклад вищої освіти, Уманський національний університет садівництва визнає необхідність залишатися на передовій освітніх досягнень та адаптуватися до мінливих потреб ринку праці та запитів здобувачів освіти і роботодавців. Окрім того, дистанційна освіта – це динамічний і гнучкий підхід, що дозволяє закладу освіти розширити свої освітні можливості за межі традиційних кордонів. А ще, завдяки програмі DEFEP, університет може перейняти кращий досвід європейських партнерів і впровадити найкращі практики дистанційної освіти з метою підвищення якості освіти.

Колектив Уманського національного університету садівництва завжди радо бере участь у заходах такого високого рівня, адже, долучаючись до спільноти прогресивних освітян, університет утверджує власну присутність як лідера думок у сфері дистанційної освіти та працює в одному потоці думок з кращими представниками вищої школи України і зарубіжжя.