05.09.2014 5825

Участь науковців Уманського НУС у садівничому семінарі

Науковці кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС стали учасниками семінару з технології захисту зерняткових культур хімічними препаратами ТОВ "Байєр" (Bayer Crop Science), який відбувся 2 вересня 2014 р. на базі садівничого господарства ПП "Дари Садів" с. Брониця Могилів-Подільського району Вінницької області. Крім науковців, участь у заході взяли ключові клієнти компанії – керівники і спеціалісти садівничих господарств Вінницької, Житомирської, Київської областей.

Сесійну частину засідання відкрив генеральний директор корпорації "Вінниця СадВинПром" Анатолій Семенюк. Анатолій Іванович, зокрема, відмітив про складні погодні умови року, що призвели до зменшення врожайності і якості садівничої продукції, та проблеми, які чекають садівників найближчим часом.

Привітальне слово від генерального директора корпорації "Вінниця СадВинПром" Анатолія Семенюка

З інформацією про стан і перспективи розвитку садівництва ПП "Дари Садів" виступив директор господарства Валерій Зябченко.

Характеристику продуктів компанії "Байєр" та комплексну систему захисту зерняткових насаджень презентував менеджер з технологій захисту плодових та ягідних культур Степан Логойда.

Менеджер Степан Логойда презентує систему захисту насаджень яблуні  від компанії Байєр
Менеджер Степан Логойда презентує систему захисту насаджень яблуні від компанії Байєр

Про особливості застосування в яблуневому саду регулятора росту Церон доповів кропменеджер компанії "Байєр" в Молдові Ігор Копачинський. На факторах успіху в захисті насаджень детально зупинився його колега – консультант Геннадій Бучучану.

Учасники семінару мали змогу пересвідчитися в ефективності препаратів безпосередньо в насадженнях яблуні ПП "Дари Садів". Побудову системи захисту з урахуванням погодніх умов сезону продемонстрував менеджер з технологій захисту насаджень Степан Логойда.

Демонстрація системи захисту яблуневого саду  від хвороб і шкідників препаратами компанії "Байєр"
Демонстрація системи захисту яблуневого саду від хвороб і шкідників препаратами компанії "Байєр"
Учасники семінару доценти Володимир Майборода і Віталій Манзій (Уманський НУС) в саду господарства ПП "Дари Садів"

Визначення строку збирання яблук за йод-крохмальною пробою продемонстрував кропменеджер Ігор Копачинський.

Майстер-клас з визначення строку збирання плодів від Ігоря Копачинського

Практичну частину семінару було завершено оглядом сучасного холодильника з регульованим газовим середовищем місткістю 5 тис. тонн.

Сучасний холодильник з РГС у ПП "Дари Садів"

Зі слів керівника господарства Валерія Зябченка, згодом буде змонтовано ще й лінію переробки плодів.

Віталій Манзій,

доцент кафедри плодівництва і виноградарства

(фото автора)