Учений, творець, вчитель і натхненник
Науковий семінар «Плодово-ягідне виноробство: історія, сьогодення, майбутнє», присвячений 100-річчю з дня народження Заслуженого працівника вищої школи України, доктора сільськогосподарських наук, професора В’ячеслава Скрипника відбувся нині в Уманському національному університеті садівництва.
Пленарне засідання відкрив проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, привітавши присутніх, серед яких були студенти, викладачі, а також гості: учні В’ячеслава Скрипника та донька – Наталія В’ячеславівна. Модератором заходу стала завідувач кафедри технології зберігання і переробки зерна Ніна Осокіна.
Про життєвий шлях В’ячеслава Скрипника, унаочнивши розповідь діапроекціями, розповів доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Володимир Заморський. Цікаві деталі з життя В’ячеслава Скрипника ще раз довели загалу важливість його справи та діяльності.
Анастасія Токар, доктор сільськогосподарських наук, професор розповіла про актуальність і розвиток вчення В’ячеслава Скрипника, відкривши завісу діяльності послідовників відомого вченого.
Олександр Литовченко, завідувач лабораторії інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН України, доктор технічних наук, професор розповів, яким чином відбувалося відродження виготовлення плодово-ягідного виноробства на базі нашого університету. Виявляється, що вина досить корисні для здоров’я людини, адже для червоних вин в переробку сировини прийнято включати все – шкірку плодів і ягід, насіння, особливо ті, які є багатими на фенольні з’єднання. Ця хімічна сполука є важливим елементом для збереження молодості людського організму, тож не випадково у червоному вині таких з’єднань в рази більше, аніж у білому, звідси береться терпкість вина і його особливий смак та аромат.
Ніна Осокіна люб’язно передавала слово іншим учасникам і гостям, зауваживши, що винуватець зібрання був не лише фахівцем у галузі виноробства, він також гарно малював і писав вірші, а ще запропонував на той час вже вільній Україні конкурс на кращий гімн для нашої молодої держави. Всіх присутніх вразив цей факт, сповнений патріотизму та любові до рідної землі, а велич слів видатної особистості та простота сприйняття його думок вказує на багатогранність В’ячеслава Скрипника, глибокий потенціал.
До загалу також звернувся учень знаного науковця, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Мельник, який зазначив: «… добро, яке передав учитель своїм послідовникам, практичні навички та вміння, – все це свято бережуть і передають своїм учням теперішні викладачі нашого величного, поважного навчального закладу. І ми маємо за честь долучитися до справи доктора сільськогосподарських наук, професора В’ячеслава Скрипника».
І, як сказала наостанок Наталія Скрипник, донька відомого науковця «Якщо всі керуватимуться життєвим кредом батька – «Живіть по добру, адже, коли на добро відповідають злом, то це вже аномалія», то всім буде людям така ж дяка та шана від послідовників».
Дякуємо організаторам за чудову нагоду хоч і заочно, та все ж зустрітися з людиною, яка була й досі залишається учителем і прикладом для багатьох.
Прес-центр Уманського НУС