02.10.2024 518

Уманський національний університет садівництва вкотре довів — «Козацькому роду нема переводу»

«Козацькі випробування», присвячені Дню захисників та захисниць України та Дню українського козацтва, традиційно відбулись 1 жовтня в Уманському національному університеті садівництва. «В Україні щорічно відзначається День українського козацтва, День захисників та захисниць України у День Пресвятої Богородиці, заступниці славних воїнів-козаків. І як століттями тому, славні пращури-козаки боронили рідну землю, так і нині боронять нашу рідну землю — Збройні Сили України. Наша їм вдячність і шана! «Козацькі випробування» розпочали із привітального звернення проректора.

Проректор з науково-педагогічної роботи Михайло МАЛЬОВАНИЙ привітав присутніх зі святом: «Від імені ректора Уманського національного університету садівництва Олени НЕПОЧАТЕНКО вітаю вас з Днем захисників і захисниць, з Днем українського козацтва. Ці змагання у нас вже стали традиційними. Бажаю всім гарних змагань, а вболівальникам — потужної підтримки своїм командам».

«Вітаю всіх присутніх та учасників зі святом Днем захисників та захисниць України та Днем українського козацтва. Ми покажемо сьогодні фізичні можливості та переваги студентства, не будемо визначати переможця серед усіх, бо всі ЗСУ є переможцями, тож до змагань і випробувань!», — налаштував учасників на змагання Юрій МОРОЗ, завідувач кафедри фізичного виховання та психолого-педагогічних дисциплін.

Учасниками стали по шестеро студентів різних курсів від кожного факультету, а також із Сусідньої Січі. До участі також були залучені дівчата, адже їхні краса, розум та інтелект, доволі часто є перевагою над фізичною міццю.

До складу журі цього року запрошені: проректор з науково-педагогічної роботи Михайло МАЛЬОВАНИЙ, помічник ректора Леся БАРАБАШ, голова профспілкового комітету Маргарита ПАРУБОК, директор бібліотеки Тетяна КРАВЧЕНКО та директор студентського містечка Валентина МЕЛЬНИК.

Молодь мала нагоду показати вміння та силу, а вихід куренів з прапором факультету (штандартами), дав змогу глядачам показати свою підтримку.

До організації конкурсів та проведення спортивно-інтелектуального заходу долучилася кафедра фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін, а Рада студентського самоврядування допомагала їм в цьому — голова ради студентського самоврядування Олександра КУРМАЗ взяла на себе роль ведучої. Фахівці Центру культури та виховання забезпечили музичне оформлення й костюми козакам.

Козаки сьогодні показали вправність і міць, змагаючись на швидкість та знання традиційного одягу козаків; проявили пам’ять і інтелект у бліцопитуванні вболівальників на знання історичних фактів про козацтво; випробування «Важка вода», «Смуга перешкод», «Гостре перо не в гусака», випробування жіночою красою, яку самі козаки й створювали, стали для глядачів справжнім захватом та викликали шквал позитивних емоцій. Гравці спробували власні сили у танцювальному мистецтві змагаючись в конкурсі «Хто кого перетанцює». Випробування на вміння висловити почуття романтичними словами — компліментами козачкам своїх куренів мало назву «Зроби крок — скажи комплімент». Сильні, сміливі й швидкі довели що за словом у кишеню не полізуть і навіть в екстремальних умовах козаки — чемні та шляхетні до дівчат.

Позмагавшись у «Козацьких випробуваннях», факультети отримали переваги у наступних номінаціях:

1. «Найвинахідливіші» — курінь факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин;
  2. Другий «Знавці українських традицій» — курінь факультету агрономії;
  3. «Влучне слово» — курінь факультету економіки і підприємництва;
  4. «Найзгуртованіші» — курінь факультету менеджменту;
  5. «Найспритніші» — курінь інженерно-технологічного факультету;
  6. «Козаки лицарі» — курінь факультету лісового і садово-паркового господарства;
  7. «Найсильніші» — курінь із Сусідньої Січі.

Нині відважні козаки переродилися у справжніх українських «Воїнів Світла», вони сьогодні боронять нашу землю від окупантів і дають нам змогу навчатися та працювати. Колектив університету садівництва щоденно працює, щоб захисникам та захисницям України полегшити захист рідної країни, зберігши найцінніше — життя. Команда профспілкового комітету, очільниця спілки Маргарита ПАРУБОК, завжди підтримують кращі ініціативи студентської молоді нашого університету, тож і сьогодні визначений спілкою призовий фонд у сумі 5000 гривень було спрямовано на закупівлю смаколиків та предметів побуту першої необхідності пораненим воїнам, що перебувають на реабілітації.

Дякуємо кожному, хто долучився до допомоги в проведенні заходу, всім хто добрим словом, справою та донатом прагне прогресивного, швидкого та успішного шляху вільних людей до Української Перемоги.

Зі святом, шановна університетська спільното, хай скоріше мирним буде українське небо!