15.09.2015 4701

Уманський національний університет садівництва приєднався до складу учасників кластера «Агротехніка»

На базі Лозівського ковальсько-механічного заводу в рамках круглого столу 24 червня 2015 року відбулося підписання Меморандуму про створення інноваційно-освітнього кластера «Агротехніка» у сфері впровадження сучасних технологій землеобробки, розробки і виробництва вітчизняної енергозберігаючої агротехніки, вищої освіти, досліджень та інновацій в агропромисловій сфері. У меморандумі викладені цілі та завдання, задля яких його учасники об’єднають свої зусилля.

Ініціатором створення кластеру виступила індустріальна група «УПЕК», яка давно і послідовно реалізує стратегію імпортозаміщення за рахунок розробки та виробництва енергоефективної землеобробної агротехніки.

До кластеру приєдналися чотири університети аграрного профілю з інших областей України: Миколаївський національний аграрний університет, Сумський національний аграрний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет та Харківський національний технічний університет сільського господарства ім.П.Василенка.

Мета створення  інноваційно-освітнього кластера «Агротехніка»:

• об’єднання зусиль провідних державних аграрних вишів, приватних промислових і агропромислових підприємств, науково-дослідних установ, інженерних центрів та органів державної влади і місцевого самоврядування задля впровадження сучасних щадних технологій землеобробки;
  • імпортозаміщення шляхом розробки і виробництва вітчизняної енергозберігаючої агротехніки та просування її на внутрішньому та зовнішньому ринках;
  • створення нових робочих місць;
  • покращення технічного рівня вищої освіти;
  • проведення досліджень, трансферу технологій та реалізації інновацій в агропромисловій сфері;
  • покращення взаємодії з органами влади задля розробки ефективної політики підтримки вітчизняних виробників агротехніки.

30 липня 2015 року на першому засіданні експертно-координаційної ради кластера «Агротехніка» було прийнято рішення про включення Уманського національного університету садівництва до складу його учасників. Університети зацікавлені у співробітництві з великими підприємствами країни, як вважає декан інженерно-технологічного факультету Уманського НУС Олександр Пушка: «Для того, щоб забезпечити якісну освіту майбутніх спеціалістів у агропромисловій і сільськогосподарській сферах, потрібно  мати добру матеріально-технічну базу, яка, на жаль, у багатьох навчальних закладах вже застаріла. Співробітництво у кластері з провідними виробниками сільгосптехніки дає нам можливість вийти на якісно новий рівень освіти, дякуючи використанню у навчальному процесі сучасних зразків сільгосптехніки, які будуть передані нам, я сподіваюсь, найближчим часом».

Олександр Сергійович висловив сподівання, що досягти успіхів можна за умови, коли кожен із учасників кластера буде дійсно займатися оснащенням університетів передовими технологіями ведення сільського господарства, створенням сайту кластера і працювати над його наповненням якісним контентом, активно обговорювати насущні проблеми його учасників. Декан одного з провідних аграрних закладів України запевнив, що кластер стане єдиним механізмом, з допомогою якого вдасться модернізувати систему освіти і підняти сільське господарство країни на якісно новий рівень.

На першому офіційному засіданні, яке відбулося в рамках Дня поля 30 липня 2015 року в смт Краснопавлівка Харківської області Лозівського району, було обрано його керівництво та затверджено план роботи, серед основних пунктів якого – забезпечення технікою навчальні класи університетів-учасників кластера, адже у рамках реалізації практичних завдань намічається технічне оснащення навчально-виробничих комплексів.

Для підвищення ефективності навчального процесу Уманський НУС отримав машини:

1. Стерньовий культиватор «Шилінг»

2. Дискову борону-лущильник «Дукат».

Керівництво навчального закладу, декан інженерно-технологічного факультету Олександр Пушка дякують ініціаторам кластера за запрошення стати його учасником та надання кращих зразків передової техніки, яка сприятиме кращому оволодінню професією та стане запорукою підготовки висококваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу.

За інформацією декана інженерно-технологічного факультету Олександра Пушки