14.10.2015 5578

Уманський національний університет садівництва став членом Вишеградської Асоціації університетів

З року в рік Уманський національний університет садівництва розширює свою співпрацю як з вітчизняними, так і міжнародними асоціаціями, фондами, товариствами. У цьому році знаковою подією стало прийняття університету (в якості повноцінного члена) до Вишеградської Асоціації університетів.

Вишеградська Асоціація університетів (ВАУ) була створена в листопаді 2011 року в рамках реалізації стратегічного проекту «Стійкість в агросекторі країн Вишеградської четвірки і співпрацюючих регіонів» та за підтримки Міжнародного фонду Вишеградської групи. Постійний офіс організації знаходиться у Словацькому аграрному університеті в Нітрі, а НУБіП України є її членом від моменту заснування. На сьогодні до асоціації входить 41 університет із різних країн світу на правах повноправного та 11 – на правах почесного членства, а основна її мета – налагодження співпраці університетів-партнерів для забезпечення якісної освіти і наукового середовища, яке сприятиме розвитку більш тісної співпраці між країнами Вишеградської групи та інших регіонів у контексті сталого розвитку.

Ювілейне п’яте засідання Вишеградської Асоціації університетів відбулось 28-30 вересня у Варшавському сільськогосподарському університеті SGGW, Польща. У нараді взяли участь 40 представників з 20 університетів-членів асоціації з найближчих 10 країн. Уманський національний університет садівництва на заході представляли начальник відділу міжнародних зв'язків Віталій Рибчак та завідувач кафедри фінансів і кредиту Богдан Гузар.

Загальні збори відкрили Президент Вишеградської асоціації університетів професор Петер Белік та професор Казімєж Банасік, заступник ректора Варшавського сільськогосподарського університету SGGW. На Загальних зборах був представлений річний звіт, затверджений план заходів на 2016 рік та розглянуті заявки університетів-кандидатів на вступ до Вишеградської асоціації університетів. За рішенням Загальних зборів, до асоціації були прийняті 4 університети, серед яких один український – Уманський національний університет садівництва.

Із нагоди вступу до асоціації університет отримав вітання від Президента Вишеградської асоціації університетів професора Петера Беліка та пам'ятну медаль.

Олексій Коваленко, фахівець відділу міжнародних зв'язків