Уманський НУС – учасник міжнародного проекту «TEMPUS»
Міжнародна наукова діяльність Уманського національного університету садівництва проводиться у рамках 32-х договорів про наукову співпрацю та міжнародне співробітництво з іноземними освітніми закладами, стипендіальними програмами та грантами, що передбачають стажування викладачів, аспірантів, докторантів, молодих науковців та студентів за кордоном і підтримку наукової та інноваційної діяльності.
На базі Уманського НУС 24 червня в рамках співпраці відбулося засідання представників-учасників проекту на тему «Набуття професійних і підприємницьких навичок за допомогою виховання підприємницького духу та консультацій підприємців-початківців».
У ньому взяли участь професор Ріхард Фортмюллер та Марія Форнбергер (Віденський університет економіки та бізнесу), професор Томас Дайссінгер (університет м. Констанц), професор Василь Петюх та доцент Тарас Кишак (Київський національний економічний університет ім.Вадима Гетьмана) і викладачі Уманського НУС.
Засідання відкрив завідувач кафедри фінансів і кредиту Михайло Мальований, який акцентував увагу присутніх на темі зібрання, присвяченого освітньому міжнародному проекту, та представив гостей.
З доповіддю виступив професор Василь Петюх, який відзначив плідну співпрацю навчальних закладів з Уманським НУС, важливість об’єднаних програм успішного проекту та його переваги. Василь Миколайович наголосив на головній з умов проекту – його стійкість до економічних умов у країні.
Презентував присутнім свою доповідь професор Фортмюллер, який подякував організаторам за запрошення до Умані, висловив свої враження від краси студмістечка Уманського НУС та його інфраструктури.
Ріхард Фортмюллер у своєму виступі представив інститут педагогіки Віденського університету економіки та бізнесу, ознайомив із особливостями та програмами навчання, напрямками спеціальностей та працевлаштуванням студентів.
Основна увага на засіданні приділялась меті та структурі проекту «TEMPUS»: розробка та впровадження програм освітнього проекту в різних країнах, надання консультацій підприємцям-початківцям на базі університету та коледжів, підвищення їх кваліфікації, освіта для підприємців.
Представник Віденського університету дав відповіді на всі запитання, що хвилювали колег з Уманського НУС.
Учасники проекту обмінялися досвідом, який стане добрим підґрунтям для подальшої співпраці у цьому напрямку.
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів