Уманський НУС – учасник національної виставки «АгроЕкспо-2015»
Уманський національний університет садівництва став учасником масштабної агропромислової виставки у м. Кіровоград. Організатори виставки – Міністерство аграрної політики та продовольства України, Торгово–промислова плата України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація аграрних інженерів та Украгромаш, Федерація роботодавців України та Кіровоградська обласна державна адміністрація. Партнерами заходу виступили передові журнали України з питань агробізнесу «Пропозиція», «Зерно», «Аграрний тиждень» та ін.
Серед учасників національного форуму – машинобудівні підприємства різних галузей аграрного сектора, керівники та спеціалісти фермерських та промислових підприємств, виробники товарів народного споживання та аграрні середні і вищі навчальні заклади України. Уманський НУС на виставці представила делегація інженерно-технологічного факультету у складі доцентів кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Андрія Войтіка та Василя Кравченка, старшого викладача Івана Лісового та викладача Людмили Худік, викладача кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів Віталія Пиркала.
З вітальним словом до гостей та учасників виставки звернувся Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, відзначивши знаменність проведення даного заходу національного масштабу не лише в географічному, а й в аграрному центрі України.
Статичну експозицію із цілого спектру засобів господарювання в різних сферах аграрної галузі (рослинництво, тваринництво, транспорт і спецтехніка, тара й упаковка, будівництво в АПК, альтернативна енергетика в АПК, екологія та переробка відходів, лісове та присадибне господарство) представлено у виставковому павільйоні та на відкритому майданчику загальною площею понад 75000 м2 більш ніж 285 провідними вітчизняними і зарубіжними компаніями та групами компаній аграрного сектора (дет. на http://www.ukragroexpo.com).
Показові демонстрації найновіших зразків посівної, ґрунтообробної та збиральної техніки та технологій, а також тракторної та самохідної техніки в рамках програм «Трактор-шоу» і «Тест-драйв» забезпечили на демонстраційному полігоні виставкового центру площею 6 га ведучі лідери вітчизняного та світового агроринку «Червона зірка», «Ремсінтез», «Лозівські машини», «Шико», «Хартехпром», «Уманьферммаш», «Versatile», «Horsch» та ін.
Презентацію повних лінійок технічних рішень і технологій обробітку певних сільськогосподарських культур у рамках спеціальної програми у форматі «дослідного поля» провели відомі об’єднання компаній «John Deere», «Агро-Альянс», «Агро-Україна», «Lemken», «Vaderstad» та «АЗ Tech».
Спеціальні заходи представлено тематичними виставками-продажами найновіших моделей легкових автомобілів «Автоленд», продуктів харчування і товарів народного споживання підприємств місцевої промисловості регіонів України, бізнес форумами спеціалізованих ЗМІ профільного спрямування, кредитного і фінансового лізингу в АПК, програм «Агро-туризм» та «Агро-контракт», а також виставкою готових до впровадження на підприємствах АПК науково-практичних розробок аграрних вузів України та «ярмарком спеціальностей» із заохочення абітурієнтів середніми та вищими навчальними закладами у рамках бізнес-форуму «Освіта і наука для АПК».
З-поміж виставкових експонатів аграрних університетів України експозиція Уманського НУС, що вміщувала розробки кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів – зразки плодово-ягідних вин, сушеної та консервованої продукції, кафедри технології зберігання і переробки зерна – екструдовані корми із ячменю та кукурудзи, поліпшені овочевими добавками моркви та столового буряка, кафедри процесів, машин та обладнання АПВ – макет вдосконаленого культиватора для міжрядного обробітку з можливістю працювати по насиченому рослинними рештками полю, користувалася серед відвідувачів виставки найбільшою популярністю, а її організацію повністю забезпечили викладачі Іван Лісовий та Віталій Пиркало.
Членами делегації Уманського НУС проведено відмінну профорієнтаційну роботу серед потенційних абітурієнтів, роз’яснено інформацію щодо переліку факультетів та спеціальностей, особливостей вступної кампанії та підготовки до ЗНО.
Завідувач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Андрій Войтік та доцент Василь Кравченко взяли участь в дискусії на тему «Розвиток аграрного сектора до 2020 року», яка відбулась у рамках виставки, а також у засіданні круглого столу «Особливості застосування рідких та газоподібних мінеральних добрив».
Надзвичайно цікавими та пізнавальними стали організовані для представників аграрних вузів ознайомчі екскурсії на сучасні машинобудівні підприємства Кіровоградської області «Гідросила» та «Червона зірка», на яких детально продемонстрували технологічні процеси виробництва запчастин та комплектуючих деталей і агрегатів для сільськогосподарської техніки.
Учасникам виставки вручено подяки за участь та обговорено можливості подальшої співпраці нашого університету із ЗАТ «Гідросила».
Національні заходи такого рівня за участі університетів – неоціненно важливі для спрямування аграрної науки у найбільш перспективному напрямі розвитку сучасної агропромислової галузі.
Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ
(фото ст. викладача кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Івана Лісового)