Уманський НУС – учасник навчального візиту до університетів Італії
Відбувся навчальний візит членів консорціуму Темпус-проекту QANTUS ( представників українських ВНЗ, наукових установ та організацій) до партнерських університетів Італії.
У навчальному візиті взяли участь національний координатор проекту проф. Захарченко В.М. (Одеська національна морська академія), Саковська О.М. (Уманський національний університет садівництва), Владимирова О.Г. (Одеський державний екологічний університет), Тітенко Г.В. (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна), Зазимко О.В. (Національний університет біоресурсів і природокористування України), Кректун Б.В. (Львівський національний аграрний університет), Кузьменко П.І. (Білоцерківський національний аграрний університет), Тимошенко Н.І. (Інститут інноваційних технологій і змісту освіти), Гетя О.В. (Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»), Рожак В.П. (Інститут екології Карпат НАН України).
Учасники візиту відвідали університети у м. Генуя і Павія та взяли участь у семінарах з питань, що стосувалися підвищення якості та актуальності вищої освіти в Україні, збільшенні конвергенції її з розробками ЄС шляхом розроблення кваліфікаційних рамок тематики проекту та Європейського простору вищої освіти.
В університеті м. Генуя семінари проводили керівник служби міжнародних зв’язків Анжело Мусайо, професор Вінченцо Бьянко, професор Альфредо Скварцоні та доктор Моніка Пенцо.
В університеті м. Павія було організовано зустріч учасників візиту з студентами із України, які навчаються в університеті, та відбулися семінари за участю координатора програми Erasmus Mundus Міхаела Кобеллі та проф. Марії Конфалоніері.
Під час навчального візиту учасники ознайомились з національною рамкою кваліфікації Італії, національною системою вищої освіти (кількість циклів, ступені, періоди та траєкторії навчання, структурою університетів); кваліфікаціями вищої освіти та документами про вищу освіту в Італії (процедурами присвоєння кваліфікацій вищої освіти та видачі документів про освіту); структурою та змістом програм вищої освіти (за ступенями – бакалавр, магістр, доктор); структурою та змістом курсів (навчальних дисциплін); як впроваджується ECTS; як здійснюється дистанційний доступ до навчально-методичних матеріалів (використання дистанційного навчання); формами навчання, графіком навчального процесу, видами навчальних занять, контрольними заходами; як організовані тренінги для викладачів університету.
За результатами навчального візиту учасники отримали сертифікати.
Під час візиту відбувся обмін досвідом з італійськими партнерами та була отримана інформація, що стосується Національної рамки кваліфікацій Італії, розроблення планових результатів навчання за освітніми програмами, впровадження Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, забезпечення якості вищої освіти, необхідна для виконання завдань проекту і впровадження сучасних технологій навчання а українських університетах.
Олена Саковська, доцент кафедри менеджменту організацій