16.10.2024 69

Уманський НУС відвідали радниці голови Черкаської ОВА та гості з міста-побратима Умані

16 жовтня Уманський національний університет садівництва відвідали регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», створеної за ініціативи Першої леді Олени Зеленської, радниця голови Черкаської ОВА Вікторія ШЕПІЛЬ та делегація порідненого міста Девіс (США) — Бретт ЛІ та Джон ЧАЙЛЗ.

Вікторія ШЕПІЛЬ, у рамках робочого візиту, відвідала низку закладів Уманської громади, зокрема й університет садівництва, де активно провадиться волонтерська та благодійна робота, а також значна увага приділяється заходам щодо підтримки ментального здоров’я колективу.

Вітаючи гостей, перший проректор Уманського НУС Іван МОСТОВ'ЯК зазначив, що радий усіх вітати:

— Нам приємно бачити вас у нашому закладі вищої освіти, який нещодавно відзначив 180-ту річницю з початку навчального процесу. На жаль, зараз триває повітряна тривога, тож навчальний процес призупинено, студенти в укриттях. Проте готові показати університет і предметно поспілкуватись.

Колектив Уманського національного університету садівництва є ініціатором різноманітних доброчинних і волонтерських ініціатив. Під час російсько-української війни значна частина заходів, що відбуваються в університеті, спрямовані на допомогу війську. Зокрема, під час зустрічі гості долучились до благодійного ярмарку «Разом до перемоги», який готував до відкриття колектив інженерно-технологічного факультету, сподіваючись на відбій тривоги. Гості, скориставшись нагодою, задонатили та скуштували смаколиків, які підготували організатори. Також в університеті садівництва діє волонтерська організація, а колектив, крім іншого, активно плете маскувальні сітки для ЗСУ.

— Повномасштабне вторгнення тільки посилило волонтерський рух в університету. Раніше ми приймали внутрішніх переселенців. А сьогодні кожен захід в університеті є благодійним і ми збираємо кошти для волонтерської організації «4.5.0 Україна». Також на території університету на трьох локаціях плетуть маскувальні сітки, — розповіла Світлана ВЛАСЮК, яка запросила гостей подивитись, які сітки виплітають університяни.

Також під час візиту до Уманського національного університету садівництва регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», радниця голови Черкаської ОВА Вікторія ШЕПІЛЬ ознайомилась з роботою, що проводиться в університеті в напрямку підтримки ментального здоров'я колективу.

— Працюю як зі здобувачами освіти, так і з колегами, надаю психологічну підтримку та супроводжую освітній процес. Проводжу діагностику зі здобувачами освіти, корекційну роботу за результатами діагностики, консультативну роботу зі всіма учасника освітнього процесу тощо. Програма за ініціативи Олени Зеленської — це дійсно потужний інструментарій для підтримки ментального та емоційного здоров'я людей сьогодні, — розповіла практичний психолог університету Валентина МАЗУРЕНКО, яка зазначила, що сьогодні до неї найчастіше звертаються з проблемами вигорання та втоми.

На згадку про зустріч гості отримали традиційні подарунки від колективу Уманського національного університету садівництва.