16.10.2024 150

Уманський НУС – заклад вищої освіти з високим рівнем довіри та незначним ступенем ризику діяльності

15 жовтня 2024 року Державна служба якості освіти оприлюднила ранжування ЗВО України за ступенем ризику. Відповідно до висвітлених даних, Уманський національний університет садівництва оцінено на 15 балів та віднесено до категорії «незначний ступінь ризику».

Оцінювання закладів вищої освіти за ступенем ризику провадиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року № 982 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти». Серед критеріїв, за якими здійснюється оцінювання – чисельність здобувачів вищої освіти за останні три роки; кількість науково-педагогічних (педагогічних) працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи; стан оприлюднення на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти визначених законодавством документів та інформації; кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду; наявність відокремлених структурних підрозділів; наявність іноземних здобувачів вищої освіти; частка неакредитованих спеціальностей, освітніх програм.

Віднесення Уманського національного університету садівництва до категорії закладів освіти з незначним ступенем ризику вкотре доводить, що ЗВО не лише провадить господарську діяльність на належному рівні, а й залишається потужним освітнім осередком, що надає якісні освітні послуги, користується повагою серед колег і попитом поміж діючих і потенційних здобувачів освіти.