18.08.2015 5833

УНУС на закордонному семінарі садівників Буковини

Створена за сприяння кафедри плодівництва і виноградарства УНУС (професор Мельник О.В.) Асоціація розвитку інтенсивного садівництва Буковини веде активну діяльність з навчання своїх членів передовим садівничим технологіям.

Учасники семінару, крайній зліва - організатор семінару, голова Асоціації Анатолій Чорний, у центрі - модератор Петер ван Аркел

Очолює Асоціацію Анатолій Чорний, заслужений працівник сільського господарства України, ентузіаст запровадження ефективних технологій світового рівня. Його фермерське садівниче господарство «Яніс» є базою виробничих практик студентів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, тут в умовах виробництва підвищують кваліфікацію аспіранти та співробітники кафедри плодівництва і виноградарства УНУС.

Кілька років тому Асоціацією розпочато навчальні семінари-практикуми з участю вітчизняних і західноєвропейських фахівців та дорадницьких центрів Польщі і Нідерландів. Проведений на засадах самофінансування, черговий семінар-практикум  відбувся 29 липня – 4 серпня 2015 р. з виїздом у Нідерланди. Семінар було присвячено новим елементам технології вирощування плодів яблуні і груші - найбільш прибуткової продукції садівничих господарства Буковини.

Проїхавши комфортабельним мікроавтобусом Польщу і Німеччину, учасники семінару потрапили в південно-західну частину Нідерландів, де розташовані інтенсивні яблуневі і грушеві сади та дорадницький центр «Лаймбург».  Модератор семінару, голландський дорадник Петер ван Аркел на високому рівні провів навчальну програму і кілька майстер-класів із закладання ефективних промислових садів і вирощування плодів яблуні і груші, зокрема з проріджування зав’язі та механізованого (контурного) обрізування дерев.

Так виглядає новозакладений яблуневий сад в Голландії
Так сад плодоносить в другому від садіння році
Навантаження врожаєм у віці повного подоношення

Учасники відвідали кілька нідерландських і німецьких садівничих господарств, ознайомилися з вирощуванням винограду в умовах Нідерландів, а також взяли участь у дегустації місцевих сухих вин.

Знайомство з виноградарським господарством
Огляд виноробки
... і дегустація нідерланських вин

Кафедра плодівництва і виноградарства дякує Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Буковини за надану можливість взяти участь у семінарі.

Олександр Мельник, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства