04.09.2015 5022

УНУС на закордонному семінарі з плодового розсадництва

25-28 серпня 2015 року відбувся виїзний семінар ТОВ «Артемівський розсадник» за участі кафедри плодівництва і виноградарства УНУС (професор Мельник О.В.).

За погодженою з польським Інститутом плодоовочівництва програмою, з керівником відділу кісточкових культур професором Елжбетою Розпарою детально обговорено проблеми і перспективи вирощування безвірусного садивного матеріалу сливи, вишні, черешні, абрикоса і персика. В інститутському дослідному саду з доктором Мирославом Сітарком оглянуто насадження, де заготовляють плоди для вирощування сіянців персика, зокрема  районованої в Польщі морозостійкої насінневої підщепи – персика маньчжурського.

Лабораторії польського Центру безвірусного матеріалу
Отриманий з in vitro підщепний матеріал дорощують у контрольованих умовах
Для реалізації рослини дорощують у плівкових теплицях з притіненням

Учасники детально ознайомилися з діяльністю розташованого в селищі Пруси польського Центру вирощування безвірусного садивного матеріалу. Оглянуто біотехнологічну лабораторію, споруди закритого ґрунту, що використовуються для акліматизації і дорощування отриманих в in vitro рослин, а також маточники оздоровлених клонових підщеп кісточкових культур.

Директор Артемівської дослідної станції розсадництва Євген Розсоха (справа) оглядає безвірусні маточники Колта - підщепи черешні
Доктор Марек Сітарек (на задньому плані) демонструє маточні дерева підщепи персик манчжурський

Сучасні технології виробництва плодів зерняткових і кісточкових культур продемонстровано в приватному садівничому господарстві «Insad», а сортимент ягід суниці – в господарстві «Hortplant» поблизу м. Скерневіце.

Щедро плодоносять дворічні яблуні сорту Ред Джонапринц в господарстві Яна Кшевінського
Сучасна модель яблуневого саду потребує солідної шпалери

Щира подяка ТОВ «Артемівський плодорозсадник» за сприяння проведення виїзного семінару.

Олександр Мельник, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства