УНУС навчає садівників Черкащини
14 жовтня науковці Уманського НУС стали учасниками Дня саду науково-практичного семінару для керівників і спеціалістів садівничих господарств Черкаської та інших областей, який проходив за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Учасників семінару в Будинку культури села Гладківщини Золотоніського району привітав заступник директора департаменту землеробства Мінагрополітики України Юрій Жарун. Учасників заходу також привітали заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль та директор ТОВ "Золотоніські сади" Андрій Рубльов.
Технологічні особливості вирощування плодів в умовах кліматичних змін завідувач кафедри плодівництва та виноградарства Уманського НУС, професор Олександр Мельник.
Також О.Мельник звернув увагу учасників семінару на важливість забезпечення садівничої галузі фахівцями і закликав присутніх направляти молодь на навчання до Уманського національного університету садівництва, а старше покоління садоводів запросив на курси підвищення кваліфікації садоводів, які щорічно проводяться кафедрою плодівництва і виноградарства Уманського НУС.
Формування й обрізування плодових дерев у перспективі на 2015 рік висвітлив доцент, співробітник компанії «Седна Агро», випускник Уманського НУС Володимир Осадчий.
Згідно з програмою, на семінарі у виступі директора плодорозсадника ДП “Голланд Плант Україна” Бейло Цегли було розглянуто також резистентні сорти яблуні як новий сегмент плодового ринку.
Про методи боротьби та засоби захисту садів від парші з використанням хімічних препаратів виступив Юрій Савченко, кроп менеджер компанії BASF.
Про особливості обліку води для поливів та контролю вологості ґрунту в саду доповів засновник проекту AgroMeteoService Юрій Петрук.
Особливості проектування холодильника для фруктів презентував у своїй доповіді представник фірми “Інсолар” Віталій Саласенко.
Європейським досвідом механізації інтенсивного садівництва поділився директор ТОВ "Агростар" Віктор Колесник
Під час перерви та поза офіційною програмою семінару садоводами, науковцями та виробничниками обговорювалися й інші актуальні питання сучасного садівництва.
Практичну частину семінару було проведено в ТОВ «Золотоніські сади», де було продемонстровано сучасні насадження яблуні й суниці, техніку для ефективного захисту саду, сучасне фруктосховище з регульованим газовим середовищем і лінією для сортування плодів у водному потоці, обладнання водного басейну для поливу багаторічних насаджень.
У саду ТОВ “Золотоніські сади” було продемонструвано сучасні обприскувачі вентиляторного та баштового типів від французької фірми BERTHOUD.
У свою чергу обприскувач для ультраекономного внесення гербіцидів у пристовбурну смугу саду представила "Українська овочева компанія".
"День саду" в ТОВ "Золотоніські сади" відвідали понад сто п’ятдесят українських садоводів, серед яких власники садів Черкащини, Полтавщини, Вінниччини та інших областей України, а також науковці мережі Інституту садівництва НААН та Уманського національного університету садівництва.
Учасники зібрання мали змогу придбати інформаційні матеріали з питань догляду за плодовим садом, зокрема спеціальні випуски журналу «Новини садівництва» та іншу літературу.