05.12.2013 4874

27-29 листопада 2013 року компанія АСКОН-КР та Чернігівський національний технологічний університет проводили V Міжнародний студентський конкурс із комп’ютерного моделювання серед користувачів програмних продуктів АСКОН.

У олімпіаді брали участь студенти з 23 вищих навчальних закладів України та інших країн, серед яких: НТУУ «Київський політехнічний інститут», НТУ «Харківський політехнічний інститут», НУ «Львівська політехніка» та інші.

Метою конкурсу було узагальнення та вдосконалення досвіду використання у навчальному процесі систем КОМПАС-3D та ВЕРТИКАЛЬ, підвищення творчої активності та рівня професійного володіння системами, а також визначення найкращих студентів та навчальних закладів, у яких ефективно використовують програмні продукти АСКОН.

В Уманському НУС система автоматизованого проектування КОМПАС-3D вже досить тривалий час використовується в навчальному процесі при вивченні дисциплін «Нарисна геометрія та комп’ютерна графіка», «Автоматизоване проектування деталей машин», «Деталі машин», «Проектування підприємств галузі» та інших, а також при виконанні студентами курсових і дипломних проектів за інженерними спеціальностями. Однак цього року наші студенти вперше мали змогу прийняти участь в заході такого рівня.

Уманський національний університет садівництва представляли студенти інженерно-технологічного факультету Задорожний Ярослав та Ткаченко Павло (31–ім група) під керівництвом викладача кафедри процесів, машин та обладнання агропромислових виробництв Романа Вихватнюка.

В першій номінації за креслеником необхідно було побудувати тривимірну модель. В другій номінації команди за схемою моделювали складальну одиницю та забезпечували її ефективне представлення. В третій номінації потрібно було розробити технологічний процес виготовлення деталі.

Студенти Уманського НУС показали достойні знання та навички володіння інструментами програми, успішно виконали поставлені завдання та отримали відповідні сертифікати.

Паралельно з проведенням конкурсу для бажаючих викладачів – представників ВНЗ фахівцями фірми АСКОН-КР проводилася сертифікація з використання систем КОМПАС-3D та ВЕРТИКАЛЬ. Вперше в нашому університеті викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Роман Вихватнюк пройшов сертифікацію по продуктовому напрямку «М3 – Проектування і розробка конструкторської документації в системі КОМПАС-Графік», отримавши офіційне право викладання системи від компанії-розробника. Особливо це важливо сьогодні, коли наш університет уклав з компанією АСКОН-КР угоду про впровадження ліцензованої версії КОМПАС-3D V14 в обсязі 50 робочих місць.

Окрім самого конкурсу компанія АСКОН-КР організувала чудову екскурсію, надавши можливість учасникам ознайомитися з багатою історією старовинного українського міста Чернігів.

Учасники висловлюють вдячність організаторам за проведення конкурсу на високому рівні.

Роман Вихватнюк, викладач

кафедри процесів, машин та обладнання АПВ