В Уманському національному університеті садівництва презентували збірку «Пливе кача. Умань. 2022»
6 грудня у бібліотеці Уманського національного університету садівництва відбулась презентація книги «Пливе кача. Умань. 2022», в якій зібрані історії життя та загибелі 29 Героїв з Умані, які боронили Україну. На зустріч запросили рідних наших Героїв, волонтерів, працівників Уманського НУС.
Від адміністрації Уманського національного університету садівництва присутніх привітала помічник ректора та директорка бібліотеки Тетяна КРАВЧЕНКО: «Прийміть мій щирий уклін, уклін наших студентів і викладачів за те, що у ваших родинах зросли Герої, вони ціною власного життя захищали наші незалежність і суверенітет. Подія, що зібрала нас має на меті віддати шану Героям, які загинули на російсько-українській війні, а також довести, що Герої не вмирають, оскільки авторський колектив проєкту «Пливе кача. Умань» зробили надзвичайно велику роботу, видавши цю книгу. Завдяки їм історія кожного Героя буде жити у віках. Пишаюся, що наша бібліотека може долучитися до цього проєкту хоч б тим, щоб прийняти вас сьогодні у гостях».
Ініціаторами створення збірки «Пливе кача. Умань. 2022» стали співвласниця ВПЦ «Візаві» Лариса АБРАМЕЦЬ та військовослужбовець Петро ПАЄВСЬКИЙ. Над створенням книги працювали команда ВПЦ «Візаві», зокрема Анастасія ГРИШАКОВА, яка виконувала верстку, Тетяна ЖАРКО. А також уманські журналісти Валентина УСТИНОВА, Ксенія КНЯЗЕВА, Олена САМОТОКА та Вікторія КОВАЛЬ, яка є також працівницею Уманського НУС.
Розповідаючи про книгу, Лариса АБРАМЕЦЬ зазначила, що це спосіб зберегти спогади про наших Героїв. «Були сумніви, чи на часі такий проєкт. Але нашу ідею підтримав Петро Петрович Паєвський і ми з ним постійно радились. А далі до нашого проєкту долучилась дуже потрібна людина — Валентина Устинова — без неї ця ідея так би й залишилась ідеєю. Далі були консультації з Оксаною Слонською, яка нас теж підтримала й допомагала», — зазначила Лариса Миколаївна.
Журналістка і редакторка видання УСТИНОВА зазначила, що наші Герої гідні того, аби про них пам’ятали. «Першим пером-багнетом стала Ксенія Князева, вона написала найбільше історій. Ми пропонували брати участь у нашій справі всім журналістам Умані, але погодились лише кілька людей — Вікторія Коваль, яка теж багато про кого розповіла, не відмовилась також Олена Самотока. Цією невеличкою групою ми працювали. Але наша справа була б нічим, якби не долучилась Анастасія Гришакова, яка є дизайнеркою і верстальницею книги та сайту «Пливе кача. Умань», — зазначає Валентина УСТИНОВА. — І, звісно, нашими співавторами були всі ви — без вашої відвертості, прихильності до тих, хто прийшов підняти ваш біль, ми б нічого не зробили».
Робота над втіленням цієї ідеї у книгу тривала майже два роки. Говорячи про створення книги та написання історій про наших захисників, авторки зазначили, що хотіли розповісти про Героїв, аби земляки знали, якими людьми вони були, які хобі мали, про що мріяли, чого прагнули у житті, чому пішли на війну захищати Україну та українців. У своїх виступах журналістки дякували рідним за те, що погоджувалися розповідати сімейні історії, згадувати своїх синів, чоловіків і батьків, як би це боляче не було. Дякували, що люди довірили команді, яка працювала над книгою, найдорожче — спогади і пам’ять про своїх близьких людей. Дизайнерка та верстальниця книги Анастасія ГРИШАКОВА зазначила, що на обкладинці книги «Пливе кача. Умань. 2022» всі можуть побачити одну з центральних вулиць нашого міста — саме нею в останню путь несуть наших загиблих на війні земляків.
Під час презентації збірки «Пливе кача. Умань. 2022» організатори коротко розповіли про усіх Героїв, історії яких написані в книзі, а їхні рідні отримали книгу на пам’ять.
«Хочу щиро подякувати як від себе особисто, так і від кожного з вас людям, які пройнялися цим болем, який прожили ми, пропустили через свої серця. Пам’ять про наших Героїв жива, поки живі ми, але, думаю, книга буде й тоді, коли нас не буде, ми передаватимемо книгу у своїх сім’ях. Щира вам вдячність», — сказала Лариса БАРИЛЮК, дружина Героя Юрія Барилюка.
«Ця книга — книга-пам’яті про тих Героїв, які віддали свої життя за нашу з вами свободу. Хочу віддати шану людям, які зробили цю книгу, авторам, які написали історії, тому що розумію як це важливо. Хочу, щоб ця книжка була пам’яттю на майбутні покоління», — сказав під час презентації голова ГО «4.5.0 Україна» Сергій КОНЦЕБА
Зазначимо, що з історіями життя Героїв Умані, які написані у книзі «Пливе кача. Умань. 2022» можна ознайомитись у бібліотеці Уманського національного університету садівництва. Пам’ятаймо наших Героїв, шануймо їхній подвиг!