27.06.2024 161

В Уманському національному університеті садівництва вчетверте відбувся науково-практичний семінар «Crops Agrotech»

26 червня в актовій залі Уманського НУС відбувся захід, метою якого є ознайомлення з наявними на території України різновидами категорій сучасних технологій обробітку сільськогосподарських культур.

Модератором семінару виступив Віталій КРАВЧЕНКО, завідувач кафедри рослинництва. Всеукраїнський науково-практичний демонстраційний семінар «Crops Agrotech» на тему: «Ефективні технології вирощування сільськогосподарських культур» за участі провідних сільгоспвиробників вже вкотре залучає до співпраці когорту активістів, які зацікавлені у прогресивному розвитку сучасного аграрного сектору країни.

Теоретичну частину заходу розпочали з подяки Збройним Силам України за змогу зібратися для обговорення нагальних питань з сектору сучасних технологій вирощування сільськогосподарської продукції. Скриньки для донатів захисникам є обов’язковим атрибутом заходів сьогодення.

Іван МОСТОВ’ЯК, перший проректор Уманського НУС, привітав присутніх наголосивши на перевагах науково-практичного семінару: «Візуалізація практик аграріїв — це кування перемоги на полях і примноження честі та слави навчального закладу». Учасники семінару приїхали з подарунками, рекламні брошури, ручки з логотипами провідних підприємств і блокноти лишать гарну згадку про семінар та допоможуть аграріям легко відновити комунікації із представниками необхідних компаній. Олександр РУСІН, представник групи компаній «ЯРИЛО», презентував Івану Івановичу добриво «Кальцій+», яке неодмінно забезпечить отримання якісного врожаю на дослідних ділянках університету. «Щиро дякую! Університет обробляє 575 га ріллі, загалом маючи 1200 га землі, в нас представлені всі основні польові культури, маємо великі виробничі посіви, тож, обов’язково застосуємо, дякуємо за співпрацю», — висловив вдячність перший проректор.

Про Програми підтримки агропромислового сектору «Державна підтримка малих та середніх агровиробників у 2024 році» розповів Роман КОСЕНКО, директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації;

«Mzuri — прості рішення непростих завдань», доповідач — Олександр ЯРОШЕНКО, представник компанії BTA Group;

Про технології якісного внесення засобів захисту рослин РКД, розповів присутнім Олександр ПАСЛАВСЬКИЙ — спікер компанії Lechler;

«Портфоліо ICL. Особливості та застосування», доповідач — Володимир ЗАБАЛУЄВ, регіональний представник в центральних та північно-східних областях України ICL;

«Біологічні препарати Biotrinsic компанії Indigo для збільшення урожайності кукурудзи і соняшнику», доповідач — Євген САНІН, директор компанії «Індіго Україна»;

«Ефективна система захисту кукурудзи, сої та соняшнику», доповідач — Олександр ФЕЩУК, спікер компанії «Хімагромаркетинг»;

«Ефективні рішення у живленні с.-г. культур», доповідач — Олександр РУСІН, представник групи компаній «ЯРИЛО».

Дослідне поле кафедри рослинництва має зразки гібридів та сортових культур для якісних практик. Результати науково-дослідної роботи на різних етапах її виконання дають можливість корегувати процеси вирощування, залучаючи до співпраці кращих представників виробництва, бізнесу — стейкхолдерів, які зацікавлені у професійності молодого покоління аграріїв. Тож, практична частина семінару передбачала огляд полів учасниками та презентацію демо-ділянок від компаній-партнерів:

1. Демо-ділянка кукурудзи від агрохімічної компанії Indigo;
  2. Демо-ділянка соняшнику і кукурудзи від насіннєвої компанії «ЗААТБАУ ПРОБСТ-ДОРФЕР УКРАЇНА»;
  3. Демо-ділянка соняшнику від агрохімічного партнера Групи компаній «ЯРИЛО»;
  4. Презентація результатів технологій захисту від компанії «Хімагромаркетинг» по культурах: кукурудза, соняшник і соя;
  5. Демо-ділянка пшениці озимої, кукурудзи та сої від агрохімічного партнера «Біонутрія»;
  6. Демо-ділянка кукурудзи та сої від агрохімічного партнера ICL;
  7. Демо-ділянка пшениці озимої, кукурудзи та соняшнику від насіннєвої компанії Limagrain;
  8. Демо-ділянка сої від насіннєвої компанії Prograine;
  9. Демо-ділянка сої від компанії FERM;
  10. Демо-ділянка сої, посіяної за технологією MZURI-PRO TILL, демонстрація посівного комплексу MZURI-PRO TILL.

Дякуємо організаторам і учасникам науково-практичного семінару за можливість долучитися до професійного спілкування в колі провідних аграріїв країни. Разом до перемоги!