В Уманському національному університеті садівництва відкрили оновлену музейну кімнату
Гарним подарунком для колективу Уманського національного університету садівництва на передодні Міжнародного дня музеїв стало відкриття музейної кімнати в бібліотеці Уманського НУС. Попри воєнні реалії, Уманський НУС не просто функціонує, він відроджує, оновлює, створює та осучаснює і прикрашає з сенсом, прикладаючи надзусилля, щоб наступники, знаючи власну історію, пишалися попередниками.
Віктор КАРПЕНКО, проректор з наукової та інноваційної діяльності Уманського НУС, привітав колектив з подією: «Університету цьогоріч виповнюється 180 років, а тому є логічним представити оновлену експозицію музею. Ми маємо надзвичайно багату історію, на жаль, університет переживав різні часи, багато архівних матеріалів були втрачені, тому було поставлене завдання оновити експозицію і ми, користуючись нагодою, запрошуємо усіх долучитися до подальшого оновлення експозиції».
Тетяна КРАВЧЕНКО, директор бібліотеки Уманського НУС, розповіла, що востаннє музейна кімната оновлювалась ще на початку двотисячних років: «Ми вирішили змінити нашу музейну кімнату й максимально відмовились від стендової продукції та наповнити музей експонатами, Робота розпочалася ще рік тому — розпочала Оксана СВИСТУН, потім продовжили я, Світлана ГАСІЦА, працював увесь колектив бібліотеки, дякую усім! також бібліотека щиро дякує ідейному натхненнику Віктору КАРПЕНКУ, Олені НЕПОЧАТЕНКО та Івану МОСТОВ’ЯКУ за адміністративну підтримку і допомогу. Також дякую викладачам, які допомагали наповнювати нашу музейну кімнату — Віталію КРАВЧЕНКУ, Ользі ВАСИЛЕНКО, Наталії та Сергію ПОЛТОРЕЦЬКИМ, Тетяна МАМЧУР».
Світлана ГАСІЦА, бібліотекар ІІ кат. бібліотеки Уманського НУС, відтепер завідувачка музейної кімнати, розповіла про експонати, які відтепер доступні загалу і є скарбами Уманського НУС. До огляду відвідувачів в оновленому музеї історії Уманського національного університету садівництва представлено кілька сотень експонатів, серед яких: реконструйований мундир учня Уманського училища садівництва та землеробства кінця ХІХ — початку ХХ століття; інформаційний стенд «Творці національної ідентичності» — про людей, які у ХХ столітті стояли на варті вільної України; сучасна інсталяція про російсько-українську війну, як данина пам’яті загиблим Героям, студентам і випускникам Уманського НУС; сучасна інсталяція «Мапа», яка відображає географію багатогранної діяльності і співпраці Уманського НУС на Міжнародних рівнях. В музейній кімнаті також збережено альбом світлин 1929 року, зібраний випускником нашого навчального закладу М.Ф. ЛЮБОЧКОЮ який у 1924 р. почав діяльність викладачем курсу землеробства і деканом рільничого факультету.
Колектив університету садівництва долучився до наповнення вітрин в музейній кімнаті, та і надалі сприятиме приємним зустрічам минулого і сьогодення, наповнюючи кімнату скарбами минувшини, цінностями, що слугували щабельками до нинішніх досягнень Уманського НУС. Музейна кімната побудована за хронологією — від 1844 року й до сьогодні, а за періодами поділяється на ХІХ, ХХ і ХХІ століття.
Висловлюємо велику вдячність колективу бібліотеки Уманського НУС та активним, щирим благодійникам-колегам викладачам, організаторам і учасникам процесу оновлення і наповнення музейної кімнати.