В Уманському НУС садівники дегустують свіжі груші
Цикл дегустацій свіжих плодів груші проведено кафедрою плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва з участю проблемно-пошукової науково-дослідної групи «Післязбиральна обробка плодів інгібітором етилену». Щомісячні дегустації відбулися 30 березня, 7 квітня та 7 травня 2014 р.
Оцінювалися 12 зразків свіжих плодів груші сорту Яніс (клон сорту Ноябрська), збережених за технологією обробки інгібітором етилену після збирання, що вдосконалюється кафедрою за договором науково-технічного співробітництва з фірмою «Romh and Haas Polska» (керівник теми професор Мельник О.В.).
Плоди заготовлено і збережено в сучасному холодильнику відомого в Україні своїми досягненнями фермерського господарства «Яніс», що є філією кафедри плодівництва і виноградарства в Хотинському районі Чернівецької області (голова – Заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Чорний).
Кафедра тривалий час активно співпрацює з цим передовим в Україні садівничим господарством у сфері наукових досліджень, стажуванні аспірантів та виробничої практики студентів.
Дегустацію проведено методикою, вдосконаленою на кафедрі з урахуванням сучасних досягнень садівничої науки.
З метою імітації торгового обороту (shelf life) перед дегустацією плоди після холодильного зберігання протягом тижня витримано в кімнатних умовах.
Кафедра плодівництва і виноградарства Уманського НУС висловлює подяку польській фірмі «Агрофреш» і фермерському господарству «Яніс» за сприяння у веденні досліджень з удосконалення технології післязбиральної обробки і тривалого зберігання плодів.
Олександр Мельник, завідувач кафедри плодівництва та виноградарства
Фотогалерея
![Плоди груші сорту Яніс (клон сорту Ноябрська) після шестимісячного зберігання](assets/cache/images/2014/deps/plodo/grushi/1-250x180-273.jpeg)
![Заготівля плодів у грушевому саду фермерського господарства «Яніс» на Буковині.](assets/cache/images/2014/deps/plodo/grushi/2-250x180-603.jpeg)
![Голова ФГ «Яніс» Анатолій Чорний, Заслужений працівник сільського господарства України в яблуневому саду](assets/cache/images/2014/deps/plodo/grushi/3-250x180-603.jpeg)
![Робочий момент дегустації плодів груші](assets/cache/images/2014/deps/plodo/grushi/4-250x180-603.jpeg)