09.05.2014 5945

В Уманському НУС садівники дегустують свіжі груші

Цикл дегустацій свіжих плодів груші проведено кафедрою плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва з участю проблемно-пошукової науково-дослідної групи «Післязбиральна обробка плодів інгібітором етилену». Щомісячні дегустації відбулися 30 березня, 7 квітня та 7 травня 2014 р.

Оцінювалися 12 зразків свіжих плодів груші сорту Яніс (клон сорту Ноябрська), збережених за технологією обробки інгібітором етилену після збирання, що вдосконалюється кафедрою за договором науково-технічного співробітництва з фірмою «Romh and Haas Polska» (керівник теми професор Мельник О.В.).

Плоди груші сорту Яніс (клон сорту Ноябрська) після шестимісячного зберігання

Плоди заготовлено і збережено в сучасному холодильнику відомого в Україні своїми досягненнями фермерського господарства «Яніс», що є філією кафедри плодівництва і виноградарства в Хотинському районі Чернівецької області (голова – Заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Чорний).

Заготівля плодів у грушевому саду фермерського господарства «Яніс» на Буковині.

Кафедра тривалий час активно співпрацює з цим передовим в Україні садівничим господарством у сфері наукових досліджень, стажуванні аспірантів та виробничої  практики студентів.

Голова ФГ «Яніс» Анатолій Чорний, Заслужений працівник сільського господарства України в яблуневому саду

Дегустацію проведено методикою, вдосконаленою на кафедрі з урахуванням сучасних досягнень садівничої науки.

З метою імітації торгового обороту (shelf life) перед дегустацією плоди після холодильного зберігання протягом тижня витримано в кімнатних умовах.

Робочий момент дегустації плодів груші

Кафедра плодівництва і виноградарства Уманського НУС висловлює подяку польській фірмі «Агрофреш» і фермерському господарству «Яніс» за сприяння у веденні досліджень з удосконалення технології післязбиральної обробки і тривалого зберігання плодів.

Олександр Мельник, завідувач кафедри плодівництва та виноградарства