23.07.2015 5250

В Уманському НУС стартував черговий етап програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»

23 липня в Уманському національному університеті садівництва стартував проект «Створення регіонального навчального-практичного розвитку багатофункціональних кооперативів». Його запровадив Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Координатор заходу Таміла Лепьошкіна наголосила, що місцем проведення першого семінару чергового етапу проекту обрано саме Уманський НУС, оскільки саме цей навчальний заклад має відповідну матеріально-технічну базу, висококваліфікований професорсько-викладацький склад і значні напрацювання і перспективи міжнародної співпраці.

«Долучення до даного проекту колективу Уманського НУС є прекрасною можливістю професійного росту й удосконалення фахових знань», – зазначила у своєму вітальному слові під час відкриття проекту ректор університету Олена Непочатенко.

Голова Уманської РДА Віталій Олійник наголосив, що «кооперативний рух, перш за все, має сприяти розвитку села. І практика впровадження багатофункціональних кооперативів за кордоном демонструє приголомшливі результати, адже від 60% до 90% продукції сільськогосподарські товаровиробники реалізовують саме через них».

Презентував проект присутнім координатор заходів Валерій Бегменко, який зауважив, що основною метою проекту є зменшення витрат сільськогосподарських виробників і збільшення кількості робочих місць у сільській місцевості.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка зазначив, що подібний проект у Черкаській області впроваджується вперше і висловив впевненість, що він матиме значний позитивний ефект на розвиток сільських територій зокрема та сільськогосподарського виробництва області в цілому.

Деталі проекту присутнім пояснили тренери та члени команди, серед яких кращі наукові працівники УНУС.

Результатом проведення заходу стало підписання угоди про співробітництво між Уманським НУС та Департаментом агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Леся Барабаш, начальник редакційно-видавничого відділу